Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|Publikované 2. okt 2006 o 22:00

Dvaja rozhodcovia skončili!? Takéto správy nikdy nepotešia. Po futbalových trávnikoch už v závere jesene neuvidíme behať a rozhodovať dvoch

Dvaja rozhodcovia skončili!?

Takéto správy nikdy nepotešia. Po futbalových trávnikoch už v závere jesene neuvidíme behať a rozhodovať dvoch arbitrov - Jozef Slamený a Slavomír Schlesinger. V prvom prípade sa dlhoročný rozhodcovský veterán rozhodol ukončiť svoju bohatú kariéru. Lenže patrilo by sa ju zakončiť o niečo slávnostnejšie.

Čo tak ešte dať možnosť zapískať Jozefovi Slamenému zápas 15. kola (19. novembra) medzi Letanovcami a Spišským Hrušovom.

Prečo práve toto stretnutie? V obidvoch mužstvách hrajú jeho dvaja synovia Jozef a Marek. A to by bola rozlúčka ako sa patrí!

V druhom prípade Slavomír Schlesinger pre pracovné povinnosti už rozhodovať nemôže. Ak sa mu podarí vybaviť "rozhodcovský prestup, mal by pôsobiť na trávnikoch Západoslovenského kraja.

Prestaňte vrieskať, začnite povzbudzovať!

Diváci neodmysliteľne patria k futbalu, bez nich by ani nebol. Lenže vo väčšine prípadov nie sú povestným dvanástym hráčom, skôr naopak. Príkladom je súboj Dravce - Matejovce n/H (5:8), keď okrem kritiky na rozhodcov sa nadávalo aj na hráčov.

Arogantní diváci v Chrasti n/H spievali: "... holááá, holáá, okres volá! Nie vždy možno len vyhrávať, udržať sa v V. lige a pod. Fundované názory spoza "gaľendri sú úžasné, múdre a neomylné. Lenže tí jedenásti na ihrisku to hrajú z lásky k futbalu, na úkor svojho voľného času a niekedy aj zdravia.

Ešte raz diváci

V predošlom príspevku som poukázal na divákov na zápasoch dospelých. V sobotu som mal možnosť byť na žiackom zápase Helcmanovce - Mníšek n/H. Prestížne derby, veď chlapci sa vzájomne poznajú, niektorí chodia spolu do základnej školy. To bolo múdrych názorov, poznámok, kritiky aj oplzlých slov zo strany dospelých na tribúne. Vzhľadom na nedostatok rozhodcov, navrhujem Komisii rozhodcov SOFZ vytlačiť prihlášky za rozhodcov, ktoré by sa počas stretnutí takýmto premúdreným divákov rozdávali. A funkcionárom klubov navrhujeme, aby týchto pánov zaregistrovali a zaradili do mužstva. Veď z tribúny je to všetko také jednoduché.

Pochvala pre dorastencov Sloviniek

Dorastenci Sloviniek nastúpili na zápas vo Švedlári len deviati. Jeden zo spoluhráčov sa zabudol pri frajerke (zhodou okolností vo Švedlári) a prišiel na stretnutie neskôr. Nebol uvedený v zápise, hrať nemohol. Deväť statočných odolávalo, ale dvanástim gólom nezabránilo. Je chvályhodné, že aj keď skóre narastalo neuchýlili sa k poklesu hráčov pod sedem a zápas dobojovali.

Opäť gól z rozhodcovskej lopty

Pamätáte si ešte stretnutie Kojšov - Hnilčík (0:1). Hostia vtedy vyhrali jediným gólom, ktorý padol po kurióznej situácii. Hráč hostí po zahraní rozhodcovskej lopty ju odovzdal domácim, kopol ju na bránu, lenže brankár na šestnástke zaspal a tá na prekvapenie skončila v sieti. Po stretnutí sa dokonca kapitán Hnilčíka za tento nešťastný počin ospravedlnil.

Niečo podobné sa zopakovalo v dorasteneckom stretnutí Švedlár - Slovinky. Domáci hráč po prerušení hry pre zranenie z rozhodcovskej lopty takisto ju poslal smerom na bránu. Z nepochopiteľných príčin brankár hostí zazmätkoval na bránkovej čiare a ľahká lopta mu preletela pomedzi ruky - čo už, gól platil.

Nové dresy nenosia šťastie

Na kermešské stretnutie Markušovce - Slovinky nastúpili domáci v starých dresoch, ktoré im nosia šťastie. Keďže hostia mali farebne rovnaké dresy, vyobliekali sa do nových. Porušili tradíciu a doma len remizovali. "Ono to nie je o dresoch, ale o tých hráčoch, čo sú v nich, vystihla to hospodárka klubu, lebo Markušovčania mali obrovské šance na strelenie gólov a víťazstvo.

Kultúrnosť národa spoznáš podľa....

.... podľa záchoda. V tomto prípade sú Markušovčania veľmi kultúrny národ. Z ich wc-misy sa môžete napiť. No nielen WC, ale aj sprchy žiaria čistotou. Vidieť, že v klube má čistotu na starosti ženská ruka, za čo patrí hospodárke klubu uznanie a pochvala.

Delegát - nedelegát, zaplať!

Tri mladé dievčiny vybehli v prvom polčase stretnutia Hrabušice - Mníšek n/H s pokladňou a lístkami v ruke. Isto vyzberali dobrú tržbu, lebo v Hrabušiciach počet divákov na futbale narastá a mladým dievčinám nikto neodmietne zaplatiť. Samozrejme, že dievčence nepoznajú, kto je delegátom SOFZ na stretnutí a tak vstupné pýtali aj od Jozefa Tkáčika. Či zaplatil, alebo nie už nebolo vidieť, lebo domáci akurát strieľali tretí gól.

Zaujímavé zástavy v Dravciach

Neobyčajnú vlajkovú výzdobu majú na šatniach v Dravciach. Účastník druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže si nad dvere vyvesil dve vlajky Veľkej Británie. Prečo tomu tak je, mi nikto nevedel vysvetliť. Čo tak vyvesiť slovenskú vlajku a zástavu obce?

Správy JPP aj zajtra

Vzhľadom na to, že nie všetky správy agentúry JPP vošli do dnešného vydanie, pokračovať v nich bude aj zajtra. Dozviete sa aj, akí rozhodcovia pískajú v Spišských Vlachoch, Spartak Bystrany opäť reaguje a prečo prišli Slovinky o zdravotníka a ďalšie zaujímavostí a pikošky.

Nezabudnite

Dnes opäť na I. hokejovú ligu. Výborne hrajúci Spišiaci dnes o 17.30 hod. hostia Ružomberok.

(jp)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.