Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|Publikované 24. okt 2006 o 00:00

Futbalové video zo Sloviniek do NottinghamuTrojica futbalistov zo Sloviniek na čele s kapitánom Cicoňom odišla za prácou do anglického Nottinghamu.

Futbalové video zo Sloviniek do Nottinghamu

Trojica futbalistov zo Sloviniek na čele s kapitánom Cicoňom odišla za prácou do anglického Nottinghamu. Pri možno po(s)tupnom zoznamovaní sa Angličania pýtali, či sa v našej krajine hrá futbal. Na akej úrovni? Či ešte hráme s handrovými loptami? Či máme pravidlá rozhodcov atď.?

Nedeľňajšie stretnutie Slovinky Poráč domáci funkcionári natočili na video, dajú ho na cd resp. dvd a posielajú ho do Nottinghamu. Možno sa budú Angličania čudovať, že kdesi v Slovinkách majú ihrisko, značkové futbalové lopty, parádne dresy, troch rozhodcov, ktorí pískajú podľa pravidiel. A najlepšie by bolo ich na Spiš aj pozvať. Šak poznáte ten vtip:

zo zápisníka Angličana po týždňovej dovolenke na Spiši:

pondelok hral som futbal a po zápase pil s domácimi,

utorok futbal som nehral, myslel som si, že z tej ich slivovice zahyniem,

streda znova som hral so Spišiakmi futbal a po zápase znova pil,

štvrtok mal som v utorok radšej zahynúť........

Zaujímaví brankári na Spiši

Pri zapisovaní zostáv mužstiev I. triedy SOFZ som si až v nedeľu všimol tri zaujímavé mená brankárov z Bystrian, Kluknavy a Gelnice. Všetci traja majú tak trochu spoločné priezvisko. Brankára Bystrian Pavol, brankár Kluknavy Pavlov a brankár Gelnice Pavlovič.

Kultúra národa

Už v spojitosti s Markušovcami sme nie tak dávno písali o tom, že kultúra národa spoznáva sa podľa záchoda. WC zariadenia majú v Markušovciach naozaj perfektné, no v nedeľu som sa nestačil diviť v Mníšku nad Hnilcom. Pre ostatné kluby môžu robiť exkurzie s tým, že ako majú vyzerať WC zariadenia. Čisté, nové, nepoškodené vandalmi. Funkcionári v Mníšku n/H sa snažia. Len nie tak dávno mala rozhodcovská kabína rozmery 2 x 2 metre. Za pár týždňov zbúrali priečku, posunuli ju o hodne dopredu. Do šatne dali koberec, vymaľovali ju, proste super.

Futbal (hokej) Antirasizmus

V spolupráci s UEFA Slovenský futbalový zväz začal novú kampaň pod názvom Futbal Antirasizmus. Čo k takýmto projektom dodať? Zbytočné vyhodené peniaze na nejaké výtvarné či fotografické súťaže. Po prvom polčase I. triedy SOFZ Kluknava Slovinky útočník hostí Dunka, sa už v šatni vyzliekal, lebo už ďalej nechcel hrať. Dôvod? Vulgárne pokriky, oplzlé slová na jeho adresu a rómsky pôvod. Ešte jeden príklad, no z hokeja.

V piatok hrali Spišiaci v Detve. Na hokej prišlo toľko divákov, koľko v Spišskej Novej Vsi chodí na žiakov niečo okolo 150. Domáci "tiež fanúšikovia" vytiahli hanlivý plagát s nápisom, aby sa hráč hostí František Koky vrátil na Luník 9. Rozhodca dal príkaz odstrániť tento plagát. Ďalšie pokriky, vulgárnosti na Ferovu adresu si už asi viete domyslieť. Ktovie, či tieto udalosti uviedol rozhodca do zápisu. Talentovaný František Koky patrí v aktuálnej sezóne medzi najproduktívnejších hráčov Spišskej Novej Vsi a momentálne je najväčšou hokejovou hviezdou na Spiši.

Štedrá harichovská pôda

Trikrát v priebehu jesene sa v Harichovciach predstavili tri vekové kategórie futbalistov zo Spišských Vlách. Pre Vlašanov bol harichovský trávnik žičlivý. V nedeľu 10. septembra tam v piatoligovom derby vyhrali seniori 3:2. O pár dní neskôr 7. októbra vlašskí dorastenci napodobnili svojich starších kolegov a vyhrali v Harichovciach 5:1. A do tretice v sobotu žiaci zvíťazili nad harichovskými rovesníkmi 3:1. Suma sumárum: deväť bodov za tri víťazstvá a skóre 14:4 zdobí jesennú bilanciu Vlašanov vo vzájomných stretoch s Harichovcami.

Po 334. minútach dosť!

Každá pesnička má svoj koniec. Podobne trvala aj nepriestrelnosť brankára piatoligových Vlašanov Mariána Ferenčuhu, ktorý na domácom trávniku neinkasoval gól presne 334. minút. Čisté konto si zachoval v domácich dueloch s Plešivcom, Prakovcami, Ťahanovcami. Až v okresnom derby 11. kola s Chrasťou prerušil jeho úspešnú sériu chrasťansky Marek Dirda.

Klubové okuliare

V Spišských Vlachoch na futbalovom štadióne majú k dispozícii "klubové" dioptrické okuliare. V prevažnej miere ich používa najstarší funkcionár vlašského futbalu Jozef Hronec. Ale v nedeľu po zápase Spišské Vlachy Chrasť n/H použil túto dioptrickú pomôcku aj niekto iný. Do rozhodcovskej kabíny prišiel podpísať zápis o stretnutí 45 ročný kapitán Sokola Cyril Sopkovič. Chcel si overiť mená a dôvod udelených osobných trestov svojich spoluhráčov a netajil sa tým, že zrak mu už plnohodnotne neslúži. Tajomník domáceho FK Dušan Girba mu ponúkol "klubové brýle". Cyril neodmietol, vyskúšal a okuliare mu "sadli" perfektne. Niet nad univerzálnosť!

Sponzor nebol

Po stretnutí Harichovce Koš. Nová Ves pred dvoma týždňami vošiel do kabíny domácich "dobrovoľný darca", vytiahol z vrecka peniaze a každému hráčovi dal po stovke. Generálny sponzor v Margecanoch dal do "pľacu" po remíze 1:1 pred týždňom päťstovku. V nedeľu Harichovania zdolali Kr. Podhradie a po stretnutí ..... nič ani sponzor, ani človek z ľudu. A tak bola klasická "skladaná do klobúka" - po dvadsať!

Súvisiace články