Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|Publikované 21. nov 2006 o 00:00

JPP sa ukladá na zimnú spánokDrvivú väčšinu správ agentúry JPP tvorili futbalisti a všetko čo sa okolo futbalu počas roka odohrávalo. Futbal sa

JPP sa ukladá na zimnú spánok

Drvivú väčšinu správ agentúry JPP tvorili futbalisti a všetko čo sa okolo futbalu počas roka odohrávalo. Futbal sa poberá na zimný spánok a spolu s ním aj správy agentúry JPP. Nie je však vylúčené, že raz za čas sa počas zimy agentúra JPP prebudí a prinesie tak ostro sledované správy. Touto cestou sa chcem poďakovať predovšetkým futbalovým funkcionárom, hráčov, ale aj divákom, že aj oni sa podieľali na výrobe správ JPP. Zvlášť v poslednom období chodilo veľmi veľa futbalových príspevkov a názorov práve od Vás čitateľov. Ďakujem.

Hrať či nehrať?

Tak ako SOFZ v Spišskej Novej Vsi, podobne aj ŠTK VsFZ v Košiciach zrušila predohrávku druhého jarného kola, plánovanú na tohoročný predposledný novembrový víkend.

Názory a polemiky na toto rozhodnutie riadiacich futbalových orgánov sú rôzne. Jedna strana tvrdí, že hrať už v tomto roku nechceli tí, ktorí sa potácajú v tabuľkových suterénoch svojich súťaží, zápasia s nedostatkom hráčov a citeľne sú vyčerpaní z náročných záchranárskych prác.

Oponenti zase tvrdia, že predohrávať 2. kolo jari chceli tie tímy, ktoré svoje najvyššie ambície hodlajú pretaviť do konečného prvenstva. Nuž na každom šprochu je pravdy trochu!

Jedno je ale isté druhé kolo jarnej odvety sa uskutoční (ak to počasie dovolí) až v marci roku 2007. Predchádzať mu budú tri prestupové termíny. Možnosť zisku posíl budú mať všetky mužstvá rovnakú.

Nevedeli, že je už koniec sezóny

Hoci futbalová jesenná časť súťažného ročníka 2006/2007 vrátane predohrávok skončila (riadiace orgány všetky stretnutia cez víkend ZRUŠILI), redakčný telefón drnčal v nedeľu niekoľkokrát. Najčastejšia otázka bola: "Nazdar, Jozef, ta prečo dnes Smižany nehrajú s Rudňanmi. Ta ja v Smižanoch na ihrisku a tu nikoho???"

Ako sa priznal pri včerajšom spoločnom stretnutí kamarát Igor Ferjanček: "Takých nás bolo v Smižanoch viacej. Ja medzi nimi. Zarobil aspoň krčmár, lebo keď sa futbal nehral, viacerí sa rozhodli rozobrať sezónu v susednom pohostinskom zariadení."

Vlašania budú hodnotiť

V priebehu tohto týždňa sa zíde na hodnotiacich hráčskych schôdzach trio futbalových mužstiev MŠK Tatran Spišské Vlachy. Vo štvrtok 23. novembra budú hodnotiť svoje jesenné účinkovanie v III. B lige najmladší futbaloví adepti žiaci. Seniori sa budú zaoberať analýzou piatoligovej jesene o deň neskôr v piatok 24. novembra v priestoroch salónika reštaurácie Zlatý klas. No a do tretice, bilancovať jesennú sezónu budú v sobotu 25. novembra aj štvrtoligoví dorastenci.

Jozef Komara má zajtra narodky

Šéf futbalu z mesta pod Spišským hradom Jozef Komara oslávi zajtra svoje 42. narodeniny. Oslávencovi k jeho sviatku srdečne blahoželáme a prajeme veľa pevného zdravia, tvorivých síl a hodne pozitívnej energie, potrebnej k osobnému zdaru a k úspešnému zavŕšeniu snaženia futbalistov Spišského Podhradia o zachovanie si príslušnosti v treťoligovej spoločnosti.

Len to tak plieskalo

Ako ste si mohli prečítať v rubrike Hovorí sa......, volebná kampaň v komunálnych voľbách začína naberať na obrátkach. Kandidáti na primátorskú funkciu, ale aj do mestského zastupiteľstva začínajú chodiť po športoviskách, začínajú predvolebné kortešačky (škoda, že niektorí sa ukazujú len raz za štyri roky).

Jeden z kandidátov prišiel so šikovným nápadom pred basketbalovým stretnutím sa rozdávali praktické "tlieskačky" z plastu, plus gumené rúrky. A (p)tlieskalo to naozaj dobre. Počas stretnutia s Dolným Kubínom bol v hľadisku poriadny rachot a výborná atmosféra.

Chlapčekove body chýbali

Kým v hľadisku to divákom s novými predmetmi na povzbudzovanie išlo výborne, hráči na palubovke pre nich pripravili menšie sklamanie. Prehra o dva body nepotešila. "Mali zarátať aj body toho malého chlapčeka, čo vždy počas oddychového času vybehol pod kôš a s veľkou námahou hádzal loptu do koša. Niekedy mal presnejšiu mušku ako domáci basketbalisti, za čo si vyslúžil niekoľkokrát veľký aplauz," skonštatoval vedľa mňa stojací sklamaný divák.

Výsledkom basketbalisti sklamali, ale pre takú neopakovateľnú výbornú atmosféru sa vždy oplatí na basketbal prísť.

Na ľade sa mali vyzúriť!

Zaujímavý prípad sme mali včera nahlásený z (po)hokejového zápasu mládežníkov z Gelnice. Proti domácim hráčom nastúpili rovesníci zo Sabinova. Asi sa na ľade dostatočne nevyzúrili, keď pri odchode autobusu si to výrastkovia hostí namierili ku kontajnerom na odpad a začali ich prevracať. Keď boli so svojím "výkonom" spokojní, rýchlo naskočili do autobusu a ten sa pohol. Do jeho cesty sa však postavili obyvateľka bytovky a dovtedy stála pred autobusom, kým mladíci nedali priestor pri nádobách na odpad do poriadku. Samozrejme, že nebolo toho, kto neporiadok urobil. Až na prísny pokyn trénerov sa nespratníci našli a chtiac-nechtiac museli za sebou upratať.

Súvisiace články