Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|Publikované 10. nov 2003 o 23:00

Kúpi Levoča súťaž od Popradu? Zatiaľ sa to len šepká, ale podľa správ agentúry JPP bude mať Levoča ligovú súťaž, ktorú vraj kúpi od 1. PFC Poprad.

Kúpi Levoča súťaž od Popradu?

Zatiaľ sa to len šepká, ale podľa správ agentúry JPP bude mať Levoča ligovú súťaž, ktorú vraj kúpi od 1. PFC Poprad. Ako to všetko bude vyzerať, či III. trieda podtatranskej súťaže ostane bez Levoče, či sa zmení názov popradského klubu, o tom je veľmi skoro hovoriť. 1. PFC Poprad štartuje v IV. futbalovej lige skupina Sever. V tabuľke je na poslednom mieste so šesťbodovou stratou na predposledné Bystré. Rozčarovaní sú isto v Spišskom Podhradí. Oni sa usilujú o štvrtú ligu už štyri roky a Levoči sa možno podarí postúpiť z najnižšej súťaže III. triedy do IV. ligy.

Sobota nie je zlá

Okrem kvalitného futbalu v sobotu potešila v Letanovciach aj početná divácka kulisa. Na atraktívnom zápase ste mohli stretnúť funkcionárov a hráčov: Žakaroviec, Gelnice, Jamníka, Odorína, Hrabušíc, Tepličky, Smižian, Spišského Štvrtku atď. Hlavným rozhodcom stretnutia bol predseda ŠTK SOFZ Juraj Kotrady. Čo vy na to, pán predseda ŠTK, dať niekedy možnosť klubom preložiť si zápas o deň skôr. V sobotu to v Letanovciach nebolo vôbec zlé!

Letanovce predbehli Rudňany

O tom, že v Rudňanoch majú nové umelé osvetlenie sme už písali niekoľkokrát. Ale v sobotu si prisvietili aj v Letanovciach. Teraz vážne. Kto trošku pozná ihrisko v Letanovciach vie, že hneď za jednou z brán je hokejové ihrisko, na ktorom sa niekedy hrávali majstrovské zápasy. Počas duelu Letanovce - Jaklovce opravovali umelé osvetlenie ľadovej plochy a tak reflektory svietili aj na futbal.

Meno najlepšieho rozhodcu ešte nevieme, najrýchlejších už áno

Po skončení Tipovacej ligy so Spišským denníkom KORZÁR bude nasledovať už tradičná súťaž O najlepšieho znalca futbalu na Spiši, plus anketa O najlepšieho futbalistu Spiša za rok 2003 a novinkou je anketa O najlepšieho rozhodcu Spiša za rok 2003. Po sobote už poznáme mená najrýchlejších rozhodcov: Kotrady, Čop a Guballa. Prečo? Od 12.05 hod. táto trojica rozhodovala žiacke stretnutie v Spišskej Novej Vsi (hrá sa 2 x 30 min. + 15 min. prestávka). O 13.30 hod. už mal byť výkon zápasu Letanovce - Jaklovce. Je jasné, že to nestihli a začiatok bol až o 13.50 hod.

Vykompenzovali to však svojím výkonom. Po pamätnom stretnutí Veľký Folkmar - Chrasť nad Hornádom (2001/2002), kedy vynikajúco zapískal Július Straka, to bol v poradí druhý zápas, kedy som mal možnosť vidieť perfektný výkon rozhodcovskej trojice. Nielen na hru, ale na presne verdikty hlavného rozhodcu, bolo radosť pozerať. Výborne mu na čiarach pomáhali Čop a Guballa.

Predseda Slovana Gelnica vymenil Jamník za Brazíliu

Na poslednom zápase roka Slovana Gelnica v Jamníku chýbal predseda klubu Dušan Tomáško. Na otázku, kde majú predsedu, som dostal nečakanú odpoveď. "V Brazílii," no neviem, či to brať vážne, ale viacerí tvrdili, že ich predseda dovolenkuje v krajine zasľúbenej futbalu.

Jano Macejko má syna!

Kto by na Spiši nepoznal Jána Macejka z Jamníka. Bývalý výborný obranca HK Spišská Nová Ves s nezameniteľným číslom 26 a dlhoročný futbalista Jamníka v nedeľu nehral. Dôvod: narodil sa mu syn Ondrej. Jankovi prajeme nech synak je zdravý a kráča v otcových športových šľapajach.

Jamnícka krčma - futbalový stred Spiša

Bolo že to v jamníckej krčme v nedeľu veselo. Jamníčania, ktorí mali výborný záver jesene oslavovali vysoké víťazstvo 7:2 nad Slovanom Gelnica. Na pozápasovú "tlačovku" sa tu zastavili Tepličania a keď k tomu prirátame ešte aj Hrabušice, ktoré zvíťazili vo Vojkovciach, viete si predstaviť tú atmosféru. Nemohol chýbať ani čerstvý otecko Ján Macejko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.