Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Najväčší záujem Za ostatné dni metropolu Spiša navštívilo veľa známych osobností. V stredu tu bola na výjazdovom rokovaní slovenská vláda a

Najväčší záujem

Za ostatné dni metropolu Spiša navštívilo veľa známych osobností. V stredu tu bola na výjazdovom rokovaní slovenská vláda a najväčšia senzácia sa konala v sobotu podvečer za extraligový ženský tím HK Osy nastúpila dvojnásobná olympijská víťazka Elena Kaliská. Po prvý raz tak prišli na hokejový zápas na vynovený spišskonovoveský zimák zástupcovia všetkých televízii a tlačových agentúr.

Kuriózne

Vzhľadom na pokročilú hodinu (sobota večer 19.30 hod.) bol divácky záujem o premiéru Eleny Kaliskej dosť malý. Navyše diváci šomrali na rozhodnutie hokejistiek obe družstvá totiž nastúpili v takmer rovnakých bielych dresoch a na ľade bolo ťažko rozpoznať, ktoré sú Spišiačky, ktoré sú Zvolenčanky. Rovnako ku cti neslúži ani mizerné osvetlenie na zimáku. Až na prosbu televízii sa rozsvietili ďalšie reflektory, ináč by sa hralo sa šera.

Zaujímavý rozhodca

Stredajší exhibičný zápas mal zaujímavého rozhodcu ministra spravodlivosti.

"Naposledy som v Spišskej Novej Vsi rozhodoval asi v sezóne 1991/1992, bola to vtedy asi II. liga. Rozhodcovskému remeslo som sa venoval šesť rokov. Nasledovalo sťahovanie do Bratislavy, práca na Najvyššom súde a tak som s prácou futbalového arbitra skončil," povedal po stretnutí Štefan Harabin.

Pochvaly

Len jeden telefonát bol v nedeľu večer určený rozhodcom. To Olcnavčania pochválili výkon hlavného rozhodcu Jendrála v ich zápase v Odoríne. Hoci hostia prehrali 0:3, rozhodcovi za výkon poďakovali.

Rovnako pochvala za výkon smeruje do Markušoviec. Tentoraz nie rozhodcom, ale dorastencom. V zápase v Nálepkove zvíťazili hladko 5:0, ale na ich hru bolo radosť pozerať. Natíska sa otázka prečo týchto mladíkov nezaradia do A mužstva? Veď keby sobotňajší dorastenecký káder hral rovnako v nedeľu dopoludnia v Sp. Hrušove, isto by neinkasoval šesť gólov.

Výroky týždňa

V stredu predseda vlády SR Robert Fico slávnostne otvoril nové ihrisko s umelým povrchom. Na prestrihnutie pásky čakali aj skupinky mládežníkov. Keď sa z diaľky už blížil premiér z hlúčiku detí sa ozvalo:

"Už príde premiér na bicykli!" U okolo stojacích vylúdil úsmev a odpoveď: "Na bicykli chodil iný premiér!"

Pred piatkovým zápasom Sp. Nová Ves Trebišov slávnostne odovzdali Elene Kaliskej spišskonovoveský dres a poslankyňa NR SR Lea Grečková informovala o sume 35 miliónov, ktorú vyčlenila vláda na obnovu štadióna. Keď v zápase domáci hokejisti súkali hosťom jeden gól za druhým, tak sa spoza striedačky ozval výkrik:

"Teraz hráce jak dziví, ale tých 35 miliónoch idze na štadión, to ne pre vás hokejistov!"

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.