Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Športový novinár Jozef Kuchár vydal knihu Návraty

Šport spojený so zábavou a hudbou čaká na vás v Lieskovci (Autor: Jana Tužinská)
Ján Jacoš|Publikované 29. okt 2016 o 22:00

Ponúka výber článkov, komentárov a rozhovorov z rokov 1969 až 2016.

PREŠOV. V minulých dňoch priaznivcov kníh o športe obohatila kniha Jozefa Kuchára Návraty.

Jozef Kuchár, ktorý bol aj dlhoročným športovým a telovýchovným funkcionárom, sa mnoho rokov venuje športovej publicistike, ale nevyhýba sa ani spoločenským a politickým témam.

Je autorom a spoluautorom viacerých kníh a publikácií, spomenieme Legenda Gabo Zelenay reportér a glosátor, Ako padali kolky, Príťažlivé a úspešné slovenské kolky.

Skúsený novinár a publicista Jozef Kuchár v knihe Návraty ponúka výber z článkov, komentárov a rozhovorov, ktoré publikoval vo viacerých periodikách v rokoch 1969 až 2016.

Sú to texty predovšetkým o prešovských športovcoch a prešovskom športe, ale aj o legendách slovenskej športovej žurnalistiky Karolovi Polákovi, Jozefovi Jarkovskom, Igorovi Mrázovi, Jozefovi Nagyovi, Jozefovi Kšiňanovi.

Keďže v Prešove pôsobili a pôsobia výnimoční športovci, tréneri, pedagógovia, funkcionári i športoví novinári, pre ktorých sa šport stal súčasťou života a srdcovou záležitosťou, sú to nesporne príťažlivé a zaujímavé návraty.

V knihe defilujú nielen veľké osobnosti prešovského športu, ale čitateľ sa z nej dozvie aj to, koľko sa v metropole Šariša uskutočnilo významných a prestížnych svetových, európskych a československých podujatí v rôznych druhoch športu.

Športovci, tréneri, funkcionári, žurnalisti, o ktorých písal autor knihy, si rozhodne zaslúžia, aby sa oprášila ich sláva. Kniha Návraty je hodnotná obsahom i dosahom, potrebná aj v rámci literatúry faktu.

Jozef Kuchár bol v rokoch 1992 až 1997 podpredsedom Združenia slovenských novinárov, neskôr bol jedným zo zakladateľov Únie slovenských novinárov, od roku 2003 je jej predsedom.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.