Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Športovci na otvorenie s kamerami, Afričania chceli polievku

Sportnet|Publikované 8. aug 2008 o 00:00

V Pekingu dnes zahájenie Hier XXIX. olympiádyPre mnohých športovcov sa dnešné slávnostné otvorenie Hier XXIX. olympiády začne už prakticky

V Pekingu dnes zahájenie Hier XXIX. olympiády

Pre mnohých športovcov sa dnešné slávnostné otvorenie Hier XXIX. olympiády začne už prakticky popoludní o 17.00 h, keď niektorí z nich budú musieť už nastúpiť do pripravených autobusov. Všetci tí, ktorí sa zúčastnia na otvorení a budú pochodovať na ploche, sa budú zhromažďovať neďaleko v Národnej hale, odkiaľ sa potom presunú na hlavný štadión.

PEKING. Slávnostné otvorenie sa začína o 20.00 h miestneho času (14.00 SELČ). "Každý, kto pôjde na plochu, musí mať špeciálne povolenie na vstup. Pre športovcov, ktorí chcú byť na nástupe, ale nemajú záujem absolvovať celé slávnostné otvorenie, sú pripravené autobusy do olympijskej dediny a môžu odísť ešte pred záverom," uviedol zástupca vedúceho slovenskej výpravy na olympijských hrách Roman Buček.

Medzinárodný olympijský výbor pôvodne uvažoval, že športovcom úplne zakáže priniesť si na otvárací ceremoniál kamery či fotoaparáty, aby sa zábery z nich nezneužili v médiách, ktoré nie sú držiteľmi vysielacích práv. Napokon MOV rozhodol, že kamery i fotoaparáty môžu mať športovci v rukách, ale pri samotnom slávnostnom nástupe na ploche štadióna ich nemôžu používať, aby prípadné blesky nespôsobovali problémy televíznym kamerám.

Slávnostné otvorenie sa rozoberalo aj na porade vedúcich jednotlivých misií, nechýbali na nej ani nečakané prosby. Ako informoval šéf slovenskej výpravy Vladimír Miller, zo strany jedného afrického olympijského výboru vyšla požiadavka, aby bola po otvorení k dispozícii horúca polievka.

Súvisiace články