Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Športová gymnastika - finálové výsledky

SITA|31. aug 2004 o 13:18

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA


Muži:

Súťaž družstiev:

1. Japonsko (Takehiro Kašima, Hisaši Mizutori, Daisuke Nakano, Hirojuki Tomita, Naoja Cukahara, Isao Joneda) 173,821 bodu, 2. USA (Jason Gatson, Morgan Hamm, Paul Hamm, Brett Mcclure, Blaine Wilson, Guard Young) 172,933, 3. Rumunsko (Marian Dragulescu, Ilie Daniel Popescu, Dan Nicolae Potra, Razvan Dorin Selariu, Ioan Silviu Suciu, Marius Daniel Urzica) 172,384, 4. Kórejská republika (Čo Seong-min, Kim Dae-eun, Kim Dong-hwa, Kim Seung-il, Lee Sun-sung, Jang Tae-joung) 171,847, 5. Čína (Xu Huang, Li Xiao-peng, Haibin Teng, Qin Xiao, Aowei Xing, Wei Jang) 171,257, 6. Rusko (Alexej Bondarenko, Maxim Deviatovskij, Anton Golocuckov, Georgij Grebenkov, Alexej Nemov, Alexander Safoškin) 169,808, 7. Ukrajina (Jevgenij Bogonosjuk, Valerij Gončarov, Vadim Kuvakin, Ruslan Miezijencev, Andrej Mikajličenko, Roman Zozulia) 168,244, 8. Nemecko (Thomas Andergassen, Matthias Fahrig, Fabian Hambüchen, Robert Juckel, Sven Kwiatkowski, Sergei Pfeifer) 167,372


Viacboj mužov:

1. Paul Hamm (USA) 57,823, 2. Dae Eun Kim 57,811, 3. Tae Joung Jang (obaja Kór. rep.) 57,774, 4. Ioan Silviu Suciu (Rum.) 57,648, 5. Rafael Martinez (Šp.) 57,549, 6. Hirojuki Tomita (Jap.) 57,485, 7. Wei Yang (Čína) 57,361, 8. Marian Dragulescu (Rum.) 57,323


Kruhy:

1. Dimosthenis Tampakos (Gréc.) 9,862, 2. Jordan Jovčev (Bulh.) 9,850, 3. Yuri Chechi (Tal.) 9,812, 4. Hirojuki Tomita (Jap.) 9,800, 5. Matteo Morandi (Tal.) 9,800, 5. Pierre Yves Beny (Fr.) 9,800, 7. Alexander Safoškin (Rus.) 9,750, 8. Andreas Schweizer (Švajč.) 9,737.


Kôň na šírku:

1. Teng Hai-bin (Čína) 9,837, 2. Marius Daniel Urzica (Rum.) 9,825, 3. Takehiro Kašima (Jap.) 9,787, 4. Huang Xu (Čína) 9,775, 5. Victor Cano (Šp.) 9,762, 6. Paul Hamm (USA) 9,737, 7. Runar Alexandersson (Island) 9,725, 8. Hirojuki Tomita (Jap.) 9,062.


Prostné:

1. Kyle Shewfelt (Kan.) 9,787, 2. Marian Dragulescu (Rum.) 9,787, 3. Jordan Jovčev (Bulh.) 9,775, 4. Gervasio Deferr (Šp.) 9,712, 5. Paul Hamm (USA) 9,712, 6. Daisuke Nakano (Jap.) 9,712, 7. Isao Joneda (Jap.) 9,662, 8. Morgan Hamm (USA) 9,650.


Preskok: 1. Gervasio Deferr (Šp.) 9,737, 2. Jevgenij Sapronenko (Lotyš.) 9,706, 3. Marian Dragulescu (Rum.) 9,612, 4. Kyle Shewfelt (Kan.) 9,599, 5. Filip Janev (Bulh.) 9,581, 6. Robert Gál (Maď.) 9,537, 7. Li Xiao-peng (Čína) 9,368, 8. Alexej Bondarenko (Rus.) 4,550.


Bradlá: 1. Valerij Gončarov (Ukr.) 9,787, 2. Hirojuki Tomita (Jap.) 9,775, 3. Li Xiao-peng (Čína) 9,762, 4. Ivan Ivankov (Bielor.) 9,762, 5. Daisuke Nakano (Jap.) 9,762, 6. Yann Cucherat (Fr.) 9,762, 7. Paul Hamm (USA) 9,737, 8. Jernar Jerimbetov (Kazach.) 9,737.


Hrazda: 1. Igor Cassina (Tal.) 9,812, 2. Paul Hamm (USA) 9,812, 3. Isao Joneda (Jap.) 9,787, 4. Morgan Hamm (USA) 9,787, 5. Alexej Nemov (Rus.) 9,762, 6. Xiao Qin (Čína) 9,737, 7. Fabian Hambüchen (Nem.) 9,700, 8. Valerij Gončarov (Ukr.) 8,887.


Ženy:

Súťaž družstiev:

1. Rumunsko (Oana Banová, Alexandra Georgiana Eremiová, Catalina Ponorová, Monica Rosuová, Nicoleta Daniela Sofronieová, Silvia Stroescuová) 114,283, 2. USA (Mohini Bhardwajová, Annia Hatchová, Terin Humphreyová, Courtney Kupetsová, Courtney McCoolová, Carly Pattersonová) 113,584, 3. Rusko (Ľudmila Ježová, Svetlana Chorkinová, Maria Kriučkovová, Anna Pavlovová, Jelena Zamolodčikovová, Natalia Zigančinová) 113,235, 4. Ukrajina (Mirabella Achunová, Alina Kozičová, Irina Krasninská, Alona Kvašová, Oľga Šerbatichová, Irina Jarocká) 112,309, 5. Španielsko (Laura Camposová, Tania Generová, Elena Gomezová, Monica Mesallesová, Patricia Morenová, Sara Morová) 111,572, 6. Francúzsko (Coralie Chaconová, Soraya Chaouchová, Marine Debauveová, Emilie Lepennecová, Camille Schmutzová, Isabelle Severinová) 110,159, 7. Čína (Fei Čeng, Je Fan, Li Ja, Li Lin, Wang Tian-tian, Žang Nan) 110,008, 8. Austrália (Karen Nguyenová, Stephanie Moorhousová, Melissa Munrová, Monette Russová, Lisa Skinnerová, Allana Slaterová) 108,847


Viacboj žien: 1. Carly Pattersonová (USA) 38,387, 2. Svetlana Chorkinová (Rus.) 38,211, 3. Žang Nan (Čína) 38,049, 4. Anna Pavlovová (Rus.) 38,024, 5. Daniela Sofronieová (Rum.) 37,948, 6. Irina Jarocká (Ukr.) 37,687, 7. Marine Debauveová (Fr.) 37,361, 8. Elena Gomezová (Šp.) 37,299,...v kvalifikácii 47. Zuzana Sekerová (SR) 35,373 (kladina: 8,787, prostné: 8,512, preskok: 9,162, bradlá: 8,912) - do finále viacboja (medzi 24 najlepších) nepostúpila.


Bradlá: 1. Emilie Lepennecová (Fr.) 9,687, 2. Terin Humphreyová (USA) 9,662, 3. Courtney Kupetsová (USA) 9,637, 4. Pjon Kwang-Sun (KĽDR) 9,600, 5. Li Ja (Čína) 9,562, 6. Nicoleta Daniela Sofronieová (Rum.) 9,462, 7. Lin Li (Čína) 9,200, 8. Svetlana Chorkinová (Rus.) 8,925.


Preskok: 1. Monica Rosuová (Rum.) 9,656, 2. Annia Hatchová (USA) 9,481, 3. Anna Pavlovová (Rus.) 9,475, 4. Jelena Zamolodčikovová (Rus.) 9,412, 5. Kang Jun-Mi (KĽDR) 9,381, 6. Aľona Kvašová (Ukr.) 9,343, 7. Wang Tian-tian (Čína) 9,081, 8. Coralie Chaconová (Fr.) 4,456.


Prostné: 1. Catalina Ponorová 9,750, 2. Nicoleta Daniela Sofronieová (obe Rum.) 9,562, 3. Patricia Morenová (Šp.) 9,487, 4. Čeng Fei (Čína) 9,412, 5. Daiane dos Santosová (Braz.) 9,375, 6. Mohini Bhardwajová (USA) 9,312, 7. Kate Richardsonová (Kan.) 9,312, 8. Alina Kozičová (Ukr.) 8,500.


Kladina: 1. Catalina Ponorová (Rum.) 9,787, 2. Carly Pattersonová (USA) 9,775, 3. Alexandra Georgiana Eremiová (Rum.) 9,700, 4. Anna Pavlovová (Rus.) 9,587, 5. Courtney Kupetsová (USA) 9,375, 6. Žang Nan (Čína) 9,237, 7. Li Ja (Čína) 9,050, 8. Allana Slaterová (Austr.) 8,750.


Medailová bilancia:

1. Rumunsko 4 3 3

2. USA 2 6 1

3. Japonsko 1 1 2

4. Čína 1 0 2

5. Taliansko 1 0 1

Španielsko 1 0 1

7. Kanada 1 0 0

Francúzsko 1 0 0

Grécko 1 0 0

Ukrajina 1 0 0

11. Rusko 0 1 2

12. Bulharsko 0 1 1

Kór. republika 0 1 1

14. Lotyšsko 0 1 0



TAEKWONDO


Muži:

do 58 kg

o 1. miesto: Ču Mu Jen (Taiwan) - Oscar Francisco Salazar Blanco (Mex.) 5:1

o 3. miesto: Tamer Bayoumi (Egypt) - Juan Ramos (Šp.) 7:1

Konečné poradie: 1. Ču Mu Jen (Taiwan), 2. Oscar Francisco Salazar Blanco (Mex.), 3. Tamer Bayoumi (Egypt), 4. Juan Ramos (Šp.), 5. Gabriel Mercedes (Dom. rep.), 6. Quoc Huan Nguyen (Vietnam), 7. Ezedin Salem (Líbya), 8. Oleksandr Šapošnik (Ukr.)


do 68 kg:

finále: Hadi Saei Bonehkohal (Irán) - Huang Čih Hsiung (Taiwan) 4:3

o 3. miesto: Song Myeong-Seob (Kór. rep.) - Diogo Silva (Braz.) 12:7

Konečné poradie: 1. Hadi Saei Bonehkohal (Irán), 2. Huang Čih Hsiung (Taiwan), 3. Myeong Seob Song (Kór. rep.), 4. Diogo Silva (Braz.), 5. Tamer Hussein (Egypt), 6. Gabriel Sagastume (Guatem.), 7. Carlo Molfetta (Tal.), 8. Tuncay Caliskan (Rak.).


do 80 kg:

Finále: Steven Lopez (USA) - Bahri Tanrikulu (Tur.) 3:0.

O 3. miesto: Yossef Karami (Irán) - Rašad Ahmadov (Azerb.) 9:8.

Konečné poradie: 1. Steven Lopez (USA), 2. Bahri Tanrikulu (Tur.), 3. Yossef Karami (Irán), 4. Rašad Ahmadov (Azerb.), 5. Hichem Hamdouni (Tun.), 6. Victor Manuel Garibay Estrada (Mex.), 7. Donald David III Geisler (Filipíny), 8. Raid Rašíd (Irak).


nad 80 kg:

Finále: Moon Dae-sung (Kór. rep.) - Alexandros Nikolaidis (Gréc.) k. o.

O 3. miesto: Pascal Gentil (Fr.) - Ibrahim Kamal (Jord.) 6:2.

Konečné poradie: 1. Moon Dae-sung (Kór. rep.), 2. Alexandros Nikolaidis (Gréc.), 3. Pascal Gentil (Fr.), 4. Ibrahim Kamal (Jordán.), 5. Abdelkader Zrouri (Mar.), 6. Adilkhan Sagindikov (Kazach.), 7. Julian Alberto Rojas Rivera (Kol.), 8. Jon Garcia (Šp.).



Ženy:

do 49 kg:

o 1. miesto: Čen Ših-Hsin (Taiwan) - Yanelis Yuliet Labradová-Diazová (Kuba) 5:4

o 3. miesto: Yaowapa Boorapolchaiová (Thaj.) - Gladys Alicia Morová-Romerová (Kol.) 2:1

Konečné poradie: 1. Čen Ših-Hsin (Taiwan), 2. Yanelis Yuliet Labradová-Diazová (Kuba), 3. Yaowapa Boorapolchaiová (Thaj.), 4. Gladys Alicia Morová-Romerová (Kol.), 5. Ivett Gondová (Kan.), 6. Euda Cariasová (Guatem.), 7. Sangina Baidyová (Nepál), 8. Brigitte Yagueová (Šp.).


do 57 kg:

finále: Jang Ji-won (Kór. rep.) - Nia Abdallahová (USA) 2:1

o 3. miesto: Iridia Salazarová-Blancová (Mex.) - Sonia Reyesová (Šp.) 2:1

Konečné poradie: 1. Jang Ji-won (Kór. rep.), 2. Nia Abdallahová (USA), 3. Iridia Salazarová-Blancová (Mex.), 4. Sonia Reyesová (Šp.), 5. Cristiana Corsiová (Tal.), 6. Nootcharin Sukkhongdumnoenová (Thaj.), 7. Mariam Bahová (Pobr. Slonoviny), 8. Margarita Mkrtčjanová (Rus.)


do 67 kg:

Finále: Luo Wei (Čína) - Elisavet Mystakidouová (Gr.) 7:6.

O 3. miesto: Hwang Kyung-sun (Kór. rep.) - Heidy Juarezová (Guatem.) 5:2.

Konečné poradie: 1. Luo Wei (Čína), 2. Elisavet Mystakidouová (Gréc.), 3. Hwang Kyung-sun (Kór. rep.), 4. Heidy Juarezová (Guatem.), 5. Mary Antoinette Riverová (Filipíny), 6. Ineabelle Diazová (Portor.), 7. Nina Solheimová (Nór.), 8. Verina Wihongiová (N. Zél.) .


nad 67 kg:

Finále: Čen Žong (Čína) - Myriam Baverelová (Fr.) 12:5.

O 3. miesto: Adriana Carmonová (Venez.) - Natalia Silvová (Braz.) 7:4 .

Konečné poradie: 1. Žong Čen (Čína), 2. Myriam Baverelová (Fr.), 3. Adriana Carmonová (Venez.), 4. Natalia Silvová (Braz.), 5. Nadin Dawani (Jordán.), 6. Daniela Castrignanová (Tal.), 7. Joriko Okamotová (Jap.), 8. Dominique Bosshartová (Kan.)


Medailová bilancia:

1. Taiwan 2 1 0

2. Kórejská republika 2 0 2

3. Čína 2 0 0

4. USA 1 1 0

5. Irán 1 0 1

6. Grécko 0 2 0

7. Francúzsko 0 1 1

Mexiko 0 1 1

9. Kuba 0 1 0

Turecko 0 1 0

11. Egypt 0 0 1

Thajsko 0 0 1

Venezuela 0 0 1



bg;kj;ru

Súvisiace články