Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Športom proti drogám v SOU Prakovce

Sportnet|Publikované 29. nov 2002 o 23:00

Prakovce - Aj SOU v Prakovciach sa tento rok zapojilo už do 7. ročníka protidrogových aktivít venovaných Dňu študentov a Dňu boja za slobodu a

demokraciu, ktorý vyhlásilo Občianske združenie Pomoc všetkým zo Spišské Novej Vsi. Záštitu nad uvedeným podujatím prevzal prednosta Mestského úradu v Krompachoch.

Práve v novembri v SOU Prakovce vrcholili všetky aktivity zamerané na prevenciu drogových a iných protispoločenských závislostí týkajúcich sa stredoškolskej mládeže. Zo strany žiakov bol najväčší záujem o športovú činnosť, v ktorej môžu prejaviť svoju súťaživosť, priebojnosť, ale aj vedomosti, zručnosti a um. A výber bol naozaj bohatý.

Priaznivci stolného tenisu si zmerali svoje sily 12. a 18. novembra. Do súťaže sa zapojilo 25 chlapcov. Dievčatá viac zaujímalo cvičenie kalanetiky, ktoré viedla A. Lukušová. Pri príležitosti Dňa študentov bol 14. november 2002 vyhlásený ako športový deň SOU.

V obci sa okrem SOU nachádza aj obchodná akadémia. Dňa 20. novembra sa obidve školy zapojili do volejbalového turnaja zmiešaných družstiev. Atmosféra bola naozaj búrlivá, pretože sa hralo o pohár predsedníčky OZ Pomoc všetkým. Víťazom sa stalo A - družstvo Obchodnej akadémie Prakovce. Po volejbale nasledovalo šesť medzitriednych minifutbalových zápasov. Všetko skončilo až vo večerných hodinách, keď sa cvičil aerobik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.