Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Šport: V Maďarsku ocenili trénera plavcov a najpopulárnejšieho reportéra

TASR|10. feb 2001 o 00:38

Budapešť 9. februára (TASR) - Vysoké ocenenia, Pamätné medaily Aladára Gerevicha prevzali dnes na tradičnej recepcii Združenia najlepších maďarských športovcov všetkých čias v budapeštianskom Hoteli Gellért "otec" mimoriadnych úspechov maďarského plávania

uplynulých desaťročí, tréner Tamás Széchy a najpopulárnejší športový reportér krajiny, komentátor a publicista Tamás Vitray.
Prítomným účastníkom recepcie tzv. Klubu nesmrteľných zaslali pozdravné listy predseda maďarskej vlády Viktor Orbán i predseda Maďarského olympijského výboru Pál Schmitt.

V mene členov združenia sa k účastníkom podujatia prihovoril zápasník Csaba Hegedüs, ktorý svojho času získal 100. zlatú olympijskú medailu pre Maďarsko, pričom vyzdvihol očakávaný pozitívny vplyv novoschváleného zákona o športe na jeho ďalší rozvoj v krajine. Najvyšší predstaviteľ združenia, trojnásobný olympijský víťaz vo vodnom póle a neskôr úspešný tréner maďarskej reprezentácie Dezsö Gyarmati zdôraznil, že minister mládeže a športu Tamás Deutsch dodržal prísľuby spred roka a v praxi realizoval úpravy v záujme ocenenia trénerov na sklonku života.