Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Šport: "Terminátor" dostane zvláštnu cenu za kultivovanosť a dobročinnosť

TASR|12. jan 2001 o 10:58

Londýn 11. januára (TASR) - Hviezda strieborného plátna a trinásťnásobný majster sveta v kulturistike Arnold Schwarzenegger prevezme v utorok 16. januára na 2. ročníku odovzdávania Medzinárodných športových ocenení zvláštnu cenu za športovú kultivovanosť

a pôsobenie v oblasti dobročinnosti. Američan rakúskeho pôvodu, ktorý už vo veku dvadsať rokov získal svoj prvý titul Mr. Universe, sa významnou mierou pričinil o celosvetovú propagáciu kulturistiky.

"Každý športovec sa snaží byť najlepším. Všetci vynikajúci športovci, ktorí sa zúčastnia na odovzdávaní Medzinárodných športových ocenení, majú spoločný zmysel pre disciplínu, sebaúctu, rešpekt pred svojimi telami, tímovú spoluprácu a motiváciu, ktorá z nich urobila pravých víťazov. Táto istá filozofia a moja silná súťaživosť ma sprevádzali počas mojej športovej i filmovej kariéry," povedal Schwarzenegger. Na slávnostnom oodovzdávaní ocenení budú okrem Schwarzeneggera v hľadisku sedieť taký svetoznámi športovci ako Muhammad Ali, Ruud Gullit, Bob Beamon, Mark Spitz, Niki Lauda, Steffi Grafová. Spoločenské celebrity budú okrem iných zastupovať monacký princ Albert a jordánska princezná Haya Bint Al-Hussein.

Na udelenie Medzinárodného športového ocennenia bolo v tomto roku nominovaných dvadsaťseden športovcov z dvadsiatich piatich krajín, medzi inými i Steve Redgrave, Luis Figo, Rivaldo, Zinedine Zidane, Lennox Lewis, Lance Armstrong a Tiger Woods.

Schwarzenegger sa do povedomia ľudí zapísal okrem športových úspechov hlavne svojimi úlohami v kasových trhákoch Terminátor 1 a 2, Predátor, Total Recall a Pravdivé lži či rolami vo filmoch Barbar Conan, Dvojičky, Policajt zo škôlky.