Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Spomenuli si naňho akurát vtedy, keď ide do tuhého

Sportnet|Publikované 4. sep 2002 o 22:00

Senec - Jedným z dvoch debutantov v našom futbalovom národnom seniorskom tíme hotujúcom sa na kvalifikačný vstup v Turecku je Martin Poljovka (na

snímke vľavo). Prvé dotyky s ostatnými súputníkmi, ktorých si vybral tréner Ladislav Jurkemik, však tento bek zvládol bez ostychu a trémy. Bodaj by nie, veď má 27 rokov a netrasú sa mu kolená od nervozity. Určite však krst v áčku je aj preňho významný míľnik v kariére.

Aklimatizovali ste sa už v tomto tíme?

"Nemám s tým problémy, veď ligu hrám sedem rokov a poznám všetkých chlapcov. Najlepšie však tých, ktorí boli so mnou predtým v Dukle Banská bystrica. Mám na mysli Labanta či Greška."

Rátali ste ešte s tým, že sa predsa oblečiete do cenného dresu?

"Každý futbalista má mať pred sebou ciele, ktoré hodlá naplniť. Mňa vždy lákalo reprezentovať. Naposledy som pôsobil v v celku dvadsaťjednotky za éry trénera Milana Lešického. A či som teda predpokladal, že sa mi ujde pozvánka? Neviem na to presne odpovedať."

Niekto by povedal, že dosť neskoro si na vás spomenuli...

"To je otázka skôr pre kormidelníka."

Vynechali ste fázu hľadania, keď príležitosť dostávali viacerí adepti, ale vy ste akosi zostali bokom. Až odrazu, keď ide do tuhého, ste sa objavili v menoslove. Premiéra ako hrom, čo poviete?

"Najprv musím hrať... V každom prípade je súper kvalitný, čo dokázal na poslednom svetovom šampionáte. Ak teda vybehnem na ihrisko, budem sa mať čo obracať. Na druhej strane vždy, ak ide príde do cesty niečo prvý raz, je to zložité."

Mali ste tušenie, že sa dostanete na sústredenie?

"To má každý hráč s ambíciami. Bol som optimisticky naladený, pretože Trnave to v lige ide a aj mne hra dosiaľ vychádzala. Nič však nenasvedčovalo tomu, že si tréner Jurkemik spomenie aj na mňa. O to väčšie to bolo prekvapenie pre mňa."

Boli ste už v minulosti v daktorom momente blízko k nominácii?

"Neviem o tom."

Lodivod Slovenska zdôvodnil vaše zaradenie a použil lichotivé slová na vašu adresu. To je povzbudzujúce.

"Každá pochvala poteší, zvlášť od štátneho trénera. To ale nič neznamená, na ihrisku sa ukáže, či na to mám alebo nie."

Ste odchovancom banskobystrického futbalu, hrali ste iba pod Urpínom a teraz v Trnave v dvoch kluboch. To je tiež rarita.

"Nie som typ, čo potrebuje často zmenu prostredia."

Ak futbalista účinkuje dlhšie doma, zavše stráca motiváciu. Ako je to u vás?

"Netrápia ma takéto myšlienky. Do Trnavy som pred pár rokmi odišiel s tým, že budeme bojovať o špičku. Niektoré veci sa vyvíjali však inak. Mrzeli ma aj zranenia, mal som ich dosť, podstúpil som tri operácie za tri roky. To ma brzdilo v rozlete. Preto si predovšetkým želám, aby mi zdravie slúžilo."

Čo nemajú radi súperovi útočníci, keď proti vám nastúpia?

"Možno dôraz v osobných súbojoch. To by mala prednosť každého beka. Ťažím aj zo skúseností, veď mám na konte dosť odohraných duelov."

Mali ste už možnosť okúsiť turecký futbal?

"Zatiaľ nie."

Dokážete však zmapovať jeho prednosti.

"Turci sú kompaktní, silní, majú rad individualít a na šampionáte im to išlo parádne. Predvádzali skvelý futbal a bronzovú medailu získali zaslúžene."

Za predpokladu, že budete figurovať v základnej zostave, na koho si špeciálne budete dávať pozor?

"O tom je predčasné hovoriť. Nepoznám dokonale tureckú zostavu. Každý jednotlivec v tíme súpera dokáže veľké veci a každý bude iste nepríjemný."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.