Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Spolupráce hviezd, efektný nájazd. Najkrajšie akcie noci v NHL

Aleksander Barkov premieňa rozhodujúci samostatný nájazd do siete Vancouveru Canucks. (Autor: TASR/AP)
Andrej Kuzmány|Publikované 21. dec 2015 o 07:42

Najprv naznačil strelu. Pohybom oklamal brankára, posunul si puk do pravej strany a bekhendom ho ponad betón poslal do siete. Aleksander Barkov efektným nájazdom rozhodol o víťazstve Floridy nad Vancouverom.

BRATISLAVA. Má skvelú techniku, výborne narába s hokejkou a s pukom rád experimentuje. Aleksander Barkov v minulosti už viackrát predviedol svoje umenie.

V noci z nedele na pondelok premenil rozhodujúci samostatný nájazd v zápase Floridy s Vancouverom Canucks. Aj jeho zásluhou Panthers vybojovali víťazstvo (5:4 sn).

Pri svojom pokuse najprv naznačil strelu. Pohybom oklamal brankára, posunul si puk do pravej strany a bekhendom ho ponad betón poslal do siete.

"Je fajn vyhrať zápas a získať dva body," vyhlásil Barkov pre oficiálny server NHL. "Bol to pre nás celkom ťažký duel. Dali sme štyri góly - a to malo byť dosť, aby sme uspeli v riadnom hracom čase. V defenzíve však nehráme dobre."

Jonathan Toews a Patrick Kane. Mená, ktoré sa azda najvýraznejšie spájajú s novodobou dynastiou Chicaga Blackhawks. V klube začali v sezóne 2007/2008. A získali s ním tri Stanleyho poháre.

V dueli proti San Jose ukázali svoju dôležitosť i výnimočnosť. Toews si na červenej čiare prebral prihrávku od spoluhráča. Dostal sa do prečíslenia dvoch proti jednému, vymenil si puk s Kanom a rozhodol.

Blackhawks zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Podobnú spoluprácu predviedla aj dvojica Daniel Sedin a Jannik Hansen z Vancouveru. Švéd vyvážal puk z vlastného obranného pásma až do útočnej tretiny.

Poslal ho Hansenovi, ktorý sa neulakomil na zakončenie. Prinútil brankára súpera vykorčuľovať proti nemu a presnou kolmicou naservíroval puk Sedinovi pred prázdnu bránu.

"Sme veľmi nespokojní. Nemôžeme súperovi dovoliť streliť štyri góly. Takto veľa zápasov nevyhráme," hneval sa podľa nhl.com Daniel Sedin.

Súvisiace články