Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Spolumajiteľ Synotu ďalším obvineným v úplatkárskej afére

SITA|8. jún 2004 o 11:25

PRAHA 8. júna (SITA) - V úplatkárskej afére v českom futbale obvinila polícia ďalšieho funkcionára. Po manažérovi 1. FC Synot Jaroslavovi Hastíkovi sa trestné stíhanie začalo aj voči spolumajiteľovi a ...

PRAHA 8. júna (SITA) - V úplatkárskej afére v českom futbale obvinila polícia ďalšieho funkcionára. Po manažérovi 1. FC Synot Jaroslavovi Hastíkovi sa trestné stíhanie začalo aj voči spolumajiteľovi a predsedovi predstavenstva tohto klubu Ivovi Valentovi. "O novom obvinení z napomáhania ku korupcii sa rozhodlo už minulý týždeň. Pán Valenta, ktorý mal na starosti pokladňu futbalového klubu, si ho však zatiaľ fyzicky neprevzal," uviedol nemenovaný zdroj denníka Hospodářské noviny (HN). Podľa utorkového vydania HN pripravuje česká polícia obvinenia až voči ôsmim prvoligovým tímom, ďalšie mená "namočené" do kauzy by mali byť známe vo štvrtok.

Úplatkárska aféra vypukla v Česku začiatkom mája. Polícia obvinila z korupcie v súvislosti so zápasmi 1. FC Synot športového riaditeľa klubu z Uherského Hradišťa Jaroslava Hastíka a štvoricu rozhodcov Václav Zejda, Bohuslav Krátký, Josef Dvořáček a Jaromír Hlaváč. Minulý týždeň sa začalo trestné stíhanie aj voči slovenskému arbitrovi Eduardovi Cichému, ktorý 13. marca 2004 viedol zápas 21. kola Gambrinus ligy 1. FC Synot - FK Teplice (2:0).

Súvisiace články