Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Spoluhráči odhalili dôvody aktivity Mária Bicáka a jeho dvoch gólových asistencií...

Sportnet|Publikované 19. okt 2003 o 22:00

Ličartovce - Strednopoliar ličartovského Steel Transu Mário Bicák patril k ústredným postavám duelu, v ktorom domáci vyhrali o dva góly nad Nitrou.

Pod oba, ktoré dal útočník Pagor, sa podpísal dvomi asistenciami práve Bicák. Okrem toho ešte raz vážne ohrozil nitrianskeho gólmana prudkou strelou a po prestávke jeho "strieľaný" center skončil na brvne. Skrátka, Bicák ako jeden z mála, hýril aktivitou. Čo ju spôsobilo, prezradil nám naňho spoluhráči Lesniak a Solotruk. Vraj, ako čerstvý mladoženáč sa musí doma i na ihrisku poriadne hýbať...

"Niečo na tom asi bude," športovo zobral M. Bicák (na snímke vľavo) narážky spoluhráčov, aby vzápätí preladil na vážnejšiu strunu. "Dnes sa mi hralo naozaj dobre. Ale nespájal by som to so svadobnými dozvukmi." Zrejme to spôsobil aj fakt, že nitrianski futbalisti neprišli ako iné mužstvá len brániť, ale snažili sa hrať otvorenú partiu. "To je pravda, no k otvoreniu hry sme ich prinútili vlastne my. Tým, že sme dali pomerne rýchly gól. Nitre teda neostávalo iné, než hrať aj smerom dopredu. Potom sa aj nám hrá lepšie. Doposiaľ sme doma museli zväčša len zdolávať obranné hradby súperov. Tentoraz sme získali náskok, súper mal záujem hrať, tak nám to vyšlo." Oslnivý futbal to rozhodne ale nebol. Súhlasíte s takýmto tvrdením? "Isteže. Nám však v prvom rade išlo o to, aby sme sa chytili presvedčivou výhrou. Po dvojgólovom náskoku sme sa už zvlášť nehrnuli do útočenia. Hrali vlastne na istotu s tým, že skúsime pre zmenu zakontrovať my. Ďalšie náznaky sme ale nedotiahli do gólovej podoby." Aj keď diváci nevideli extra kvalitný futbal, predsa len vaše akcie s Pagorovou koncovkou ich dlane roztlieskali. Išlo o nacvičené ťahy? "Samozrejme. Takto po stranách ihriska sa snažím prenikať v každom zápase. Tentoraz moje centre našli správneho adresáta. Hlavne však, že tie góly konečne padli."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.