Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Spoločnosť 4 SPORT končí spoluprácu s 1. FC Tatran Prešov

Sportnet|Publikované 5. mar 2019 o 06:00

Akadémiou prešlo množstvo futbalových talentov.

Vážení športoví priatelia,

Uplynulo 5 a pol roka odo dňa, keď sme podpísali Mandátnu zmluvu s futbalovým klubom 1. FC Tatran Prešov, v ktorej sme sa zaviazali k manažovaniu Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov.

Počas necelých 6 rokov sa nám podarilo zastabilizovať Futbalovú akadémiu nášho klubu, ako aj dosiahnuť vcelku zaujímavé a príjemné výsledky na slovenské pomery, ako v jednotlivých družstvách tak aj pri výchove individualít klubu.

V kolektívnom vystupovaní sme dosiahli také úspechy ako napríklad víťazstvo v kategórii U 11 v roku 2013 v Mini champions league Slovensko, 4 x postup na majstrovstvá Slovenska v kategórii u 15, 4 x postup na halové majstrovstvá Slovenska v kategórii U 15 a U 13, pričom to posledné vystúpenie bolo vskutku úspešné nakoľko sme obsadili 2. resp. 3 miesto spomedzi 60 družstiev z celého Slovenska. V dievčenskej kategórii sme obsadili na halových majstrovstvách Slovenska dokonca 1.miesto v ročníku 2017/18.

Počas tohto obdobia prešlo Futbalovou akadémiou množstvo kvalitných futbalistov, ktorí sa dnes uplatňujú v A družstve 1. FC Tatran Prešov (Kralovič, Maník, Dziak, Olejník, Strachan), alebo prestúpili do prvoligových a druholigových klubov na Slovensku (Špyrka, Grešak, Pavúk, Múdry, Slebodník).

Viacerí hráči sú momentálne členmi reprezentačných družstiev Slovenska v rôznych kategóriách.

Výrazné individuality z našej akadémie dnes už precizujú svoje futbalové znalosti v takých kluboch ako Manchester United (Alex Fojtíček), OSC Lille (Adam Jakubech), AC Parma (Jakub Štefančin), FC Groeningen (Tomáš Suslov) alebo Hellas Verona (Ľubomír Tupta).

Poslednou ocenenou hráčkou z liahne 1. FC Tatran Prešov bola Laura Žemberyová, ako najlepšia juniorka v kategórii WU 19 projektu Grassroots za rok 2018 rámci celého Slovenska.

V rámci spolupráce s klubom sme vybudovali školský internát slúžiaci pre talentovaných hráčov z regiónu, bezplatne sme prepožičali ihriská v areáli našej spoločnosti 4 SPORT.

V súčasnosti dochádza v klube k radikálnym zmenám vo vedení (noví členovia predstavenstva, odchod generálneho manažéra) a smerovaní klubu v jeho základnej filozofii.

Nakoľko sa nestotožňujeme s niektorými strategickými rozhodnutiami futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov ani so súčasnými pomermi, ktoré panujú v klube, po dlhom a vážnom rozhodovaní sme sa v našej spoločnosti dohodli, že dňom 4. 3. 2019 ukončíme našu spoluprácu s 1. FC Tatran Prešov.

Želáme klubu ako aj hráčom, trénerom a všetkým tým, ktorí milujú tento šport tak ako my, ďalšie klubové a osobné úspechy. Zároveň budeme samozrejme vychádzať mládeži v ústrety pri jej aktivitách a to takým spôsobom, že naďalej budeme financovať a riadiť chod internátu ako aj ten fakt, že do konca sezóny mládežnícke družstvá môžu bezplatne využívať náš športový areál.

Futbal je celosvetový fenomén a fandí mu na celom svete niekoľko miliárd ľudí. Dúfame že aj v meste Prešov nadviažeme na historickú tradíciu a v budúcnosti sa nám spoločnými silami podarí dostať 1. FC Tatran tam, kde niekoľko desaťročí patril.

spoločnosť 4 SPORT s.r.o. Prešov

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.