Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Spokojnosť s víťazstvom, no rozpaky nad predvedenou hrou

Sportnet|Publikované 26. okt 2008 o 23:00

POPRAD. Vo skvelej forme hrajúci Popradčania si proti outsiderovi súťaže nič iné ako tri body nepripúšťali. Presvedčili sa však, že ani mužstvo z

chvosta tabuľky nemožno vôbec podceniť, pretože súper to môže stále potrestať. Hostia z Turca favorita duelu hlavne po zmene strán herne veľmi potrápili a nebyť ich streleckej nemohúcnosti, vo finálnej fáze domácich mohli pripraviť možno aj o povinné víťazstvo.

Po zmene strán pasívne

Domáci kauč Stanislav Koch mohol byť preto po dueli spokojný viac-menej iba s výsledkom, než s predvedenou hrou svojich zverencov: "V prvom rade som spokojný, že sme toto stretnutie doviedli do víťazného konca. Presvedčili sme sa však, že hráči musia byť nepretržite v strehu a nemôžu vôbec nič podceniť. Po vydarenom prvom polčase, v ktorom sme si vytvorili bezpečný náskok sme po zmene strán začali hrať veľmi pasívne, čo sa postupne prenieslo do našej hry. Treba priznať, že v dnešnom zápase nebol predvedený výkon hráčov podľa našich predstáv. Náš súper, ktorému sme po hrubých individuálnych chybách umožnili vytvoriť si niekoľko šancí to našťastie nevyužil. Z tohto pohľadu kvitujem iba zisk troch bodov a fakt, že sa nám podarilo natiahnuť sériu úspešných zápasov bez prehry. V nastúpenom trende by sme veľmi radi pokračovali až do záveru jesene a pevne verím, že v zostávajúcich náročných zápasoch s mužstvami so špice tabuľky nevyjdeme bodovo naprázdno."

Nemilo prekvapený

Hosťujúci tréner, inak bývalá brankárska legenda 80. rokov, Karel Stromšík, ktorý je pri kormidle mužstva iba dva týždne, považoval za najväčšie príčiny ďalšieho neúspechu hlavne výrazné medzery v celkovej hre mužstva: "Čo sa týka samotného stretnutia, hlavne prvý polčas sme hrali veľmi zle, čo náš súper dokázal využiť. Jednoduchou kombinačnou hrou nám vsietil dva góly, ktoré ako sa ukázali, mali veľký vplyv na celkový vývoj zápasu. Túto lekciu efektivity nám pripravil po našej nízkej kondičnej stránke a agresivite v osobných súbojoch mojich hráčov. Po zmene strán sme hru spresnili a dokázali potrápiť domácu defenzívu. Bohužiaľ, futbal sa hrá na góly a tie sa v zápase podarilo zaznamenať len nášmu súperovi. Pri kolektíve pôsobím iba dva týždne a som veľmi nemilo prekvapený, v akom stave sa mužstvo momentálne nachádza. Dostať ho z nepriaznivej situácie nebude vôbec jednoduché, pretože ide o dlhodobú záležitosť, na ktorej treba pracovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.