Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Spokojnosť s hrou, nespokojnosť s výsledkom

Sportnet|Publikované 21. júl 2008 o 22:00

Partiu dobre rozohrali, vyšli naprázdno 1. FC Tatran Prešov má za sebou corgoňligovú premiéru. Herne určite vydarenú, výsledkom je však sklamaním.

Partiu dobre rozohrali, vyšli naprázdno

1. FC Tatran Prešov má za sebou corgoňligovú premiéru. Herne určite vydarenú, výsledkom je však sklamaním. Nádeje nováčika na úspešný výsledok, na ktorý zeleno-bieli na pôde majstra ozaj mali, pochovala premenená penalta petržalského kapitána Jána Kozáka sedem minút pred koncom prvého zápasu úvodného kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

BRATISLAVA/PREŠOV. Prešovčania aj napriek prehre zanechali na ihrisku štadióna na Pasienkoch dobrý dojem. Na trávniku by nezainteresovaný sotva spoznal, že majster hrá doma s nováčikom. Mužstvo 1. FC Tatran hralo patrične sebavedome, snažilo sa presadiť vlastným štýlom. Artmedia Petržalka bola výkonom Prešova evidentne zaskočená. Hostia hrali otvorene. Dôsledne si hľadeli obranné povinnosti, rýchlym prechodom do útočnej fázy robili domácim problémy.

Weissov kompliment Prešovčanom

O prešovských šanciach sa toho už popísalo dosť. Najmä o Papajovej, Katonovej, ďalekonosných pokusoch Josla, ale aj o exportnej strele Šafranka tesne pred záverom stretnutia. Pritom Petržalka prvý raz ohrozila s pokojom a prehľadom chytajúceho Buchtu až po hodine hry. "Chceli sme ukázať kvalitný pressing a chodiť do rýchlych protiútokov. To sa nám darilo. Silu majstra je treba rešpektovať. Netvrdím, že sme šli do Bratislavy vyhrať, ale partiu s Artmediou sme mali veľmi dobre rozohranú. Škoda nevyužitých príležitostí," povedal okrem iného po zápase tréner Tatrana Roman Pivarník. Kompliment zložil súperovi aj tréner Artmedie Vladimír Weiss. "Prešov hral sympaticky, takticky dobre. My sme jedinú jeho chybu potrestali gólom."

Penksa nehral pre zranenie

Zo štyroch nováčikov v zeleno-bielom sa v súboji s majstrom predstavil len stopér Aleš Pikl. Miroslav Poliaček môže za Tatran hrať až v auguste. Cez víkend teda pokračoval v hosťovaní za HFK Prievidza. Brankár Juraj Baláž sa v zostave tiež neobjavil, rovnako ako skúsený futbalový svetobežník Marek Penksa. Ten sa síce v Bratislave objavil, ale len v role diváka. "Marek Penksa sa na nešťastie smoliarsky zranil. Na tréningu minulý utorok si vyvrtol členok. S touto informáciou sme, pochopiteľne, nešli von. Čakali sme do piatka, či sa jeho zdravotný stav nezlepší. Nakoniec sme s ním rátať nemohli. Škoda, že futbalista jeho kvalít nám pomôcť nemohol. Prognózy lekárov hovoria, že do najbližšieho zápasu, túto sobotu s Ružomberkom, by už mal byť v poriadku," ozrejmil dôvod Penksovej absencie R. Pivarník.

Nezmyselný začiatok

Pred odchodom na premiérový duel kormidelník zeleno-bielych tvrdil, že v otázke zloženia základnej jedenástky má v podstate jasno. Samozrejme, berúc do úvah, že s Penksom a Poliačekom, ako aj s Kobylíkom rozohrávajúcim sa po zranení naplno rátať nemohol. "Jedenástka, s ktorou sme vyrukovali proti Petržalke, sa kryštalizovala v posledných dvoch prípravných stretnutiach na Morave. Tí, ktorí nastúpili, si svoje na ihrisku odviedli k plnej spokojnosti. Všetci podali kvalitné výkony. Kúsoček nad ostatnými hádam vyčnievali Šafranko a Katona," hodnotil R. Pivarník. V Bratislave bola v sobotu úmorná horúčava. Na Pasienkoch začínala Corgoň liga o pol piatej popoludní. Hlavný arbiter zápas dvakrát prerušil, aby sa hráči mohli osviežiť. "Vrcholový futbal by sa o takom čase nemal hrať. Odkedy som v Prešove, hrávame v podvečerných hodinách. Podľa mňa, Slovan, ktorý hral s Bystricou po nás, si mal stretnutie posunúť na 20.45 hodinu. My by sme mohli s Artmediou začať neskôr a hrať za optimálnejších podmienok. Pri našom náročnom spôsobe, o aký sa stále usilujeme, hralo dusno zjavne proti nám."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.