Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spokojnosť: A. Vaško si v tomto roku zlepšil osobák o šesť minút

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 00:00

Košice - V polmaratónskom poli 73. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sme zahliadli zaujímavú dvojicu z vodného lyžovania. Do cieľa zhruba v

rovnakej skupine dobehli Alexander Vaško (na obr.), reprezentačný tréner a predseda KVL Trixen Košice, spolu s ním i najlepší slovenský vodný lyžiar Miroslav Hríbik. Alexander Vaško skončil v časom 1:34:41 na 144. mieste, Mirovo Hríbikovi patrilo 187. miesto s časom 1:38:32.

Hríbik nám pritom prezradil, že mal v dôsledku kkŕča krízu a že dobehnúť ho doslova donútil práve tréner. Preto sme začali pri tomtoi momente. "Miro je na tom vytrvalostne veľmi dobre, brali sme to aj trošku ako tréning. Začíname už s vytrvalostným tréningom, v rámci zimnej prípravy, takže sme to brali ako takú možnosť. Medzinárodného maratónu mieru sa v polmaratóne zúčastňujeme každoročne," hovorí Alexander Vaško.

Miro Hríbik však v cieli vyzeral menej utrápene ako Vaško. "V tomto roku to bolo strašne ťažké... Mal som pred polmaratónom žalúdočné problémy, ako tak som sa dal do poriadku, ale ako vravím, bolo to veľmi ťažké," hovorí Alexander Vaško, ktorý sa polmaratónu na MMM zúčastnil už tretíkrát, presnejšie, trikrát za sebou. "Či tu budem aj budúci rok? Uvidím, ako sa mi podarí pripraviť. Ak to bude vyzerať na kvalitnejší čas, bude možnosť, že sa zlepším, tak pôjdem." Miro Hríbik odbehol v príprave na polmaratón nejakých pätnásť kilometrov. "Miro má taký prelomový rok, možno aj preto sa mu veľmi nechce. Aj mu trošku horšie dopadla sezóna, takže je možno z toho trochu nešťastný... Čo sa týka mňa, ten mesiac pred samotnými pretekmi si tak dva až trikrát do týždňa pätnásť kilometrov, potom zvýšim dávku, potom oddychujem."

Má pre A. Vaška väčší význam samotná účasť adobehnutie do cieľa, alebo mu ide aj o čas? "Som športovec, ešte mám v sebe trochu súťaživosti, takže mi išlo aj o čas. Toho roku sa mi podarilo zlepšiť o šesť minút osobák, takže môžem byť spokojný."

Súvisiace články