Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Spojené arabské emiráty robia problémy aj Ramovi

SITA|Publikované 17. feb 2009 o 12:08

Arabskí hostitelia dubajských tenisových turnajov sú zrejme ochotní riskovať pre svoj ideovo-politicky motivovaný postoj k izraelským hráčom aj budúcnosť svojich podujatí.

DUBAJ. Arabskí hostitelia dubajských tenisových turnajov WTA Tour a ATP sú zrejme ochotní riskovať pre svoj ideovo-politicky motivovaný postoj k izraelským hráčom aj budúcnosť svojich podujatí.

Spojené arabské emiráty neudelili vízum Izraelčanke Šahar Peerovej, ktorá sa prihlásila na turnaj WTA Tour so štatútom Premier a dotáciou 2 milióny USD a podobný osud pravdepodobne postihne aj jej krajana Andyho Rama, ktorý stále čaká na vybavenie žiadosti o vstup do krajiny pred budúcotýždňovým podujatím Barclays Dubai Tennis Championships s dotáciou 2,233 mil. USD.

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) zatiaľ situáciu ohľadom grandslamového víťaza deblovej súťaže na Australian Open 2008 nekomentovala, ale dá sa očakávať podobný postup ako v prípade ženskej WTA Tour, ktorá síce proti rozhodnutiu úradov SAE protestovala, ale turnaj pokračuje aj bez Peerovej.

"Ide o fundamentálny princíp, na ktorom stojí dôveryhodnosť našej športovej organizácie. Nechcem aby si to niekto vysvetľoval ako prejav uspokojenia či akceptovania toho, čo sa stalo. Verdikt prijmeme po konzultáciách s hráčkami a turnajovými riaditeľmi," povedal na margo rozhodnutia nepristúpiť k okamžitému zrušeniu lukratívneho podujatia prezident Tenisovej asociácie žien (WTA) Larry Scott.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články