Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Splniť kvótu, ktorá znamená spásu

Sportnet|Publikované 30. jan 2009 o 00:00

S. Šesták by rád privítal ďalšieho SlovákaZimná pauza vo futbalovej bundeslige sa pretrhne v najbližších dňoch. Aj na legionárov zo Slovenska

S. Šesták by rád privítal ďalšieho Slováka

Zimná pauza vo futbalovej bundeslige sa pretrhne v najbližších dňoch. Aj na legionárov zo Slovenska čakajú krušné chvíle. O tom vie svoje i Stanislav Šesták, ktorý háji farby namočeného Bochumu. Slovenský reprezentant vstúpi do jarnej odvety nabudený, lebo vie, že naňho sa bude upierať pozornosť prívržencov klubu. Treba odčiniť slabšiu jeseň, ktorá spôsobila zošmyknutie sa do nebezpečného pásma.

BOCHUM. Túto nedeľu šestákovci hostia Karlsruhe a pôjde o zápas z kategórie šesťbodových. Kolektív sa bude spoliehať i na výdatnú podporu hľadiska.

Neobáva sa o divákov

Práve tento týždeň sa objavili informácie o pokute, ktorú musí Bochum zaplatiť za neprístojné správanie sa fanúšikov v niektorých zápasoch v jesennej časti. "Myslím si, že naši priaznivci nie sú o nič horší než iní. Nie sú takí vytrvalí, aby nás hnali počas celého duelu, ale ak ich nadchneme naším výkonom, vedia to patrične prejaviť. Pozdáva sa im bojovnosť, no impulz na povzbudzovanie musí vyjsť od nás," rozhovoril sa S. Šesták. Či budú stále dosť plné tribúny, na túto otázku odpovedal v tom zmysle, že spočiatku iste a postupne sa uvidí, aký zostane ich prístup. "Ak začneme vyhrávať a uchytíme sa okamžite v úvode, tak sa nemusíme obávať o početné masy fanúšikov. Podľa mňa sa však nestane, aby prišlo na štadión len desaťtisíc ľudí. Aspoň dva razy toľko očakávame." Inak, Karlsruhe je vraj prijateľný rival v premiére, má o dva body viac. Preto sa očakáva plný bodový zisk, remíza nič nerieši. "Hostia sa budú spoliehať na blokové bránenie a vyrážanie do kontier, čo je v každom dueli nepríjemné."

Kríza už pominula?

Tím, ktorý je zamestnávateľom východniara, nevyhral od 4. kola. Ide teda o dlhé čakanie na úspech. Stano strelil dosiaľ štyri góly, naposledy sa presadil tesne pred koncom lanskej fázy v súboji s Hamburgom. "Rád by som prispel k záchrane svojimi gólmi a spolieham sa na to, že na jar to bude lepšie. Láka ma kvóta aspoň desiatich gólov." V minulej sezóne z 13 presných striel deväť zaknihoval práve v jeseni, teraz by bral opačné garde. "Vtedy sme inak šliapali. V tomto ročníku sme si nepočínali dobre. V ôsmich súbojoch sme uhrali iba remízu. V ofenzíve sme zaostali, v mužstve sme len dvaja či traja, čo sme zaznamenali po štyri góly. Nevynikal som ani ja." I v Bochume postavenie v pelotóne prinieslo nervozitu, stres a ráznejšie kroky. Nikto si nemôže byť istý svojím flekom. "Odskákal si to náš kapitán, ktorého vyhodili cez zimu, a ani tréner Koller to nemá jednoduché. Lenže uhrať výsledky musíme my na ihrisku." Je zaujímavé, že klub nehral až tak mdlo, iba raz podľahol rozdielom triedy (s Frankfurtom, na čom mala podiel aj červená karta brankára), ale nedokázal prekročiť svoj tieň. "Podľa mňa sme už azda vrchol krízy pokorili, najviac sa to prejavilo v poslednom domácom zápase, keď sme ani presilovku o dvoch hráčov nevyužili a inkasovali sme rozhodujúci gól."

Teší sa na krajana

Pred časom boli médiá plné zvestí o záujme o tohto rýchlonohého ofenzívneho hráča (Wolfsburg, Hertha, Hamburg). Teraz je trošku tichšie, čo Šesták pripisuje i tomu, že predošlé obdobie nemal oslnivé v nemeckom dianí. "Súvisí to s postavením tímu, hoci v národnom tíme som bol na tom lepšie. Teraz sa sústreďujem na aktuálne výsledky a všetko iné ide bokom," naznačil myšlienkové pochody bývalý hráč Prešova, Slovana či Žiliny. Napriek problémom, ktoré ho ako člena kolektívu neobchádzajú, je plný optimizmu a teší sa i na to, že čoskoro narazí možno na krajana Pekaríka, ktorý posilnil Wolfsburg. "Hráme s ním tuším v druhom kole, no neviem, či sa Peter dostane do základnej zostavy. Sám som zvedavý, či má na to, ale vybrali si ho, takže je na ňom, aby sa presadil. Dúfam, že Slovákov pribudne v tunajších celkoch viac, rád by som privítal kohosi aj u nás..."

Súvisiace články