Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Spišským Vlachom to proti Rožňave nejde

Sportnet|Publikované 10. okt 2014 o 00:00

Spišské Vlachy naposledy zdolali Rožňavu na jeseň ročníka 2012/2013. Odvtedy už vyhrávali len hráči SP MFK.

ROŽŇAVA. Tak tomu bolo aj uplynulú sobotu. V bráne Spišiakov je už tretiu sezónu odchovanec rožňavského futbalu G. Pulen. Ako videl ostatné meranie síl s Rožňavou?

„Sme v takom stave, v akom sme. Trénujeme traja. Zo zostavy, v ktorej sme hrali pred týždňom, nám chýbali štyria hráči, ďalší majú tresty. Nemáme hráčov, prosto je to tragické,“ povedal brankár Gejza Pulen po zápase.

Aj keď nechce podceňovať súpera, Rožňava nehrala podľa neho dobre. „Nemala mužstvo, že by sa tu nedalo niečo uhrať,“ podotkol G. Pulen a pokračoval: „No dnes to nemalo nič spoločné s futbalom. Nemuseli sme ani cestovať. No nedá sa chlapcom nič vytknúť. Snažili sa v rámci svojich možností, ale to je málo.“

Ako sa mu chytalo v takejto situácii? „Ja už to ani veľmi neriešim. Druhý rok vlastne netrénujem. Prídem na zápas a postavím sa do brány. Prosto chytám. Síce už chýba rýchlosť, no na štvrtú ligu to stačí,“ vysvetlil G. Pulen.

Rožňava vyhrala nad Spišskými Vlachmi v ostatných piatich zápasoch. V minulej sezóne prehrali Vlašania na jeseň doma 1:2.

„Vtedy to bolo jedno z najlepších mužstiev, čo u nás hralo. Na jar sme tu prehrali 0:1. To som bol na lavičke. V druhom polčase sme ich skoro chytili a mohol to byť remízový zápas. Aj teraz v druhom polčase už tak neútočili. Ak by sme boli dali na 1:1... Bolo by na smiech, dnes s nami nevyhrať...,“ uzavrel G. Pulen.

Súvisiace články