Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Spišský Štvrtok zaostal za očakávaniami, Levoča v jeseni suverénna

Sportnet|Publikované 18. nov 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves - Futbalová vizitka mužstiev z okresu Levoča v súťažiach riadených Podtatranským futbalovým zväzom v súťažnom ročníku 2004/2005 je

takáto: v I. triede štartuje Spišský Štvrtok, II. triede - Levoča a v III. triede skupina A sú to Bijacovce, Dúbrava, Domaňovce, Dravce, Nižné Repaše/Torysky, Granč-Petrovce a Kurimany. Na futbalovej mape chýba mužstvo Jablonova.

I. trieda

Štvrtčania v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom a jej jesennou časťou ostali dlžní svojej povesti, lebo vtedy sa v tabuľke delili o prvé miesto so Spišským Bystrým. Teraz prezimujú až na 7. mieste s dvanásťbodovou stratou na vedúce mužstvo súťaže Veľkú Lomnicu, ktorá ako nováčik súťaže príjemne prekvapila.

7. Sp. Štvrtokdoma 732213:1011

von730411:149

Futbalistom Spišského Štvrtku sa mimoriadne nedarilo v domácom prostredí, v ktorom zvíťazili nad Sp. Teplicou, Strážami a Toporcom, ale nerozhodne hrali so Žakovcami a Mlynčekmi, zaskočili prehry so Sp. Starou Vsou a Huncovcami. Na súperových ihriskách začali veľmi dobre, prvé tri zápasy vyhrali - Toporec, Sp. Belá a Jánovce. Potom prišla šnúra štyroch prehier v Hôrke, V. Lomnici, Lučivnej a v Kravanoch. Všetkých týchto súperov privítajú na jar doma.

II. trieda

Prehlásenie trénera Levoče Miroslava Dunčka, že cieľom mužstva je vyhrať II. triedu a zabezpečiť si postup do I. triedy, nebolo len tak vyslovené do vetra.

Levoča od prvého zápasu ide cieľavedome za svojím cieľom. Výsledkom je vedenie v tabuľke s deväťbodovým náskokom pred druhým Popradom B a trinásť bodov ich delí od tretích Batizoviec.

1. Levočadoma770024:521

von760120:1118

Levočania na domácom ihrisku nestratili ani bod. Postupne zdolali V. Slavkov, Poprad B, Gánovce, Vikartovce, Rakúsy, L. Tepličku a Batizovce. Vonku len raz prehrali vo Výbornej, z ostatných duelov vyšli ako víťazi (Batizovce, Mlynica, Bušovce, Lendak, T. Lomnica, Šuňava). Mužstvo malo najlepší útok, ktorý strelil 44 gólov a za rezervou Popradu druhú najlepšiu obranu.

III. trieda

Šťastným rozhodnutím PFZ bolo vytvorenie dvoch skupín tretích tried, na rozdiel od predchádzajúceho ročníka, kedy boli tri skupiny a jednu tvorili len mužstvá z okresu Levoča, v ktorej však súťažilo len šesť mužstiev. Teraz v III. triede skupina A je trinásť mužstiev a je tu dobrá konfrontácia s mužstvami z podtatranskej oblasti.

Jesennú časť súťažného ročníka 2004/2005 sa veľmi dobre vyvíjala pre Bijacovce, ktoré vedúce postavenie prepustili až v záverečnom kole dvojici Hozelec - Mengusovce a klesli na tretie miesto. Negatívom súťaže boli kontumácie, ktoré sa dotkli aj mužstiev nášho regiónu.

Korunou všetkého bola kontumácia zápasu Svit - Dúbrava bez priznania bodov za manipuláciu výsledku. Na ihrisku zvíťazili domáci 4:0 a v zápise sa údajne objavilo 0:2 pre Dúbravu.

3. Bijacovcedoma660019:518

von722311:138

Bijacovce na domácom ihrisku všetky stretnutia vyhrali. Postupne zdolali Granč-Petrovce, Dravce, Kurimany, N. Repaše, Mengusovce a Hozelec. Z vonku doviezli tri body po víťazstve vo Vernári a kontumačne vo Svite. Nerozhodne hrali vo Švábovciach a v Granč-Petrovciach. Prehrali v Domaňovciach, Sp. Štiavniku a v Dúbrave.

4. Dúbravadoma760121:1118

von622210:118

Dúbravčania si stopercentnú úspešnosť na domácom ihrisku pokazili, keď v zápase proti Mengusovciam, ktorý na ihrisku skončil 2:1 prehrali kontumačne pre neoprávnený štart hráča domácich. Zvíťazili nad Granč-Petrovcami, Dravcami, Kurimanmi, Hozelcom, Bijacovcami a N. Repašami-Torysky. Na súperových ihriskách zvíťazili vo Vernári 4:2 a v Sp. Štiavniku 2:1, nerozhodne hrali v N. Repašoch-Toryskách a v Domaňovciach, prehrali vo Švábovciach a v spomínanom zápase vo Svite.

5. Domaňovcedoma742123:1314

von631221:2010

Domaňovce ako nováčik súťaže si v nej viedol veľmi dobre. V domácom prostredí zdolali Bijacovce, Kurimany, Sp. Štiavnik a kontumačne nad Dravcami, nerozhodne hrali s Dúbravou a Mengusovcami. Jedinú domácu porážku v pomere 3:5 zaznamenali proti Hozelcu. Domaňovčania boli úspešní na súperových ihriskách odkiaľ si doviezli desať bodov. Zvíťazili v Granč-Petrovciach, Švábovciach a vo Vernári, prehrali v N. Repašoch-Toryskách a vo Svite.

6. Dravcedoma760117:418

von61147:114

Dravce v domácom prostredí boli nebezpečným mužstvom, prehrali až v predohrávke s Hozelecom 1:2. Zdolali Sp. Štiavnik, N. Repaše-Torysky, Švábovce a Svit, dve stretnutia vyhrali kontumačne. Vonku dokázali vyhrať v Kurimanoch, nerozhodný výsledok uhrali v Mengusovciah, prehrali v Hozelci, Bijacovciach, Dúbrave a kontumačne v Domaňovciach.

7. N. Repaše-Torysky doma751022:716

von71069:163

Hneď v prvom stretnutí N. Repaše hrali nerozhodne s Dúbravou, v ďalších stretnutiach však už boli úspešní, zvíťazili nad Domaňovcami, Švábovcami, Vernárom, Svitom a Sp. Štiavnikom. Vonku sa mužstvu až tak nedarilo, keď dokázali zvíťaziť len v Kurimanoch.

Ďalších päť miest v tabuľke patrí Sp. Štiavniku, Vernáru, Svitu a Švábovciam. Tabuľku uzatvárajú Granč-Petrovce a Kurimany.

12. Granč-Petrovce doma73138:2110

von60061:250

Granč-Petrovce na domácom ihrisku zvíťazili nad N. Repašami, Švábovcami a Sp. Štiavnikom, nerozhodne hrali s Bijacovcami, prehrali s Domaňovcami, Svitom a kontumačne s Vernárom, keď mali zastavenú činnosť pre nesplnenie si finančných náležitostí voči PFZ. Vonku všetky zápasy Grančania prehrali.

Súvisiace články