Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Spišskonovoveskí dorastenci zdolali lídra súťaže

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - V tretej dorasteneckej lige bolo na programe 7. kolo, v ktorom sa stretli dorastenci FK VTJ Spišská Nová Ves v domácom prostredí s

vedúcim tímom súťaže Lokomotíva PČSP Košice. Zverenci trénera Pavla Serbina nezačali najlepšie, hostia pôsobili ako kompaktný tím a po dvadsiatich minútach hry viedli 2:0. Potom sa Spišiaci prebrali, v 33. minúte znížil Cimerman. Druhý polčas domáci začali viac behať, pridali na dôraze a výsledok sa dostavil, keď najprv Michlík pekným gólom vyrovnal na 2:2 a v 57. minúte vydarené kombinačnú akciu zakončil Viboh. Košičania vrhli všetko do útoku, pokúšali sa zo všetkých síl, ale obrana domácich stála na pevných nohách. Prekvapujúce, ale vydreté víťazstvo Spišskej Novej Vsi poistil v 88. minúte Kašický. Náš druhý zástupca v tejto súťaži dorastenci Žakaroviec cestovali do Veľkých Kapušian. Hostia sa po dlhej a náročnej ceste v prvom polčase spamätávali o čom svedčí gól v ich sieti už v 5. minúte. Po nerozhodnom polčase 1:1, nastúpili oddýchnutí Žakarovčania ako vymení, domácich zatlačili pred ich bránu, prakticky im nič nedovolili a zaznamenali štyri góly a to ešte hostia hrali bez štyroch hráčov základnej zostavy na čele s kapitánom Hritzom. Stretnutie skončilo víťazstvom hostí v pomere 5:1. Góly Žakaroviec - Diro 3, Maršálek, Loja. Dnes nastúpia na domácom ihrisku proti Čani s jasným cieľom naplno zabodovať a prebojovať sa na prvé miesto treťoligovej dorasteneckej tabuľky.

Mladší dorastenci Spišskej Novej Vsi pod vedením trénera Pavla Duľu pokračujú v dobrých výsledkoch a proti rovesníkom z Košic zaknihovali šieste víťazstvo v súťaži. Tri body si Spišiaci zapísali za výhru 2:0. Obidva góly strelil Kukoľ. Obidva kolektívy sa dnes predstavia na súperovom ihrisku v Humennom.

Menej sa už darilo mladším dorastencom Žakaroviec, ktoré v V. Kapušanoch prehrali 0:4 po polčase 0:2. Dnes doma privítajú Čaňu.