Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Spišské Vlachy: prevládal pozitívny tón bilancovania

Sportnet|5. dec 2006 o 00:00

Spišské Vlachy Minulý týždeň hodnotilo trio futbalových mužstiev MŠK Tatran Spišské Vlachy svoje účinkovanie v jesennej časti súťažného ročníka

2006/2007 v súťažiach riadených VsFZ v Košiciach.

Spokojnosť vládla v Spišských Vlachoch pri hodnotení jesennej hernej produkcie seniorov, štartujúcich v juhozápadnej skupine V. ligy. Zimovať v nej budú na lichotivom piatom mieste jesennej tabuľky.

Vlašania v priebehu jesene doplnili káder mužstva najstaršej vekovej skladby. Z Chraste nad Hornádom sa vrátil odchovanec Jozef Gardošík. Návrat brankára Mariána Ferenčuhu z Olcnavy do rodného mesta mal podobu hosťovania do 28. februára 2007. Zo Sloviniek na hosťovanie prišli Peter Janiga a ďalší Vlašan Tomáš Medvec.

Tatranci doviezli v jeseni štyri body zo súperových ihrísk. Už v úvodnom kole novej sezóny nečakane príjemne prekvapili remízou 1:1 v Košickej Novej Vsi. V piatom kole zabodovali naplno v Harichovciach po víťazstve 3:2.

Mrzí, že priaznivú domácu bilanciu piatoligovej jesene pošramotila zbytočná prehra v 2. kole v regionálnom derby s Margecanmi.

Dvakrát v priebehu jesennej časti zarezonovalo vo výkone Vlašanov číslo sedem. Prvýkrát pozitívne vo 4. kole, keď doma pokorili staronového gemerského piatoligistu Plešivec 7:0. Druhý raz v menej príjemnom konštatovaní, keď v poslednom tohtoročnom zápase vonku prehrali v Nálepkove 1:7.

Zvlášť cenné skalpy získali vlašskí seniori v dvoch posledných domácich dueloch v tomto roku. Rozlúčili sa v nich zhodným víťazným rezultátom 2:0 s Krásnou a Košickou Novou Vsou. Najmä posledne menovaný súper bol z pohľadu hernej kvality najlepším zo sedmičky, ktorá sa v jeseni v Spišských Vlachoch predstavila.

Jesenná bilancia seniorov Spišských Vlách má rečou čísel takúto podobu:

DOMA760120:218

VONKU71157:224

Jeseň spolu1471627:2422

Najlepším strelcom mužstva bol v jeseni so šiestimi gólmi hrajúci tréner Ladislav Bilák.

4 góly Dávid Labaš, 3 góly Ľubomír Tomajko, Matúš Biroščák, 2 góly Jozef Gardošík, Pavol Legát, Marek Žiga, Martin Čarnoky, 1 gól Pavol Kolej, Tomáš Šefčík, Tomáš Mišura.

Dvadsaťštyri členný hráčsky káder (z toho ôsmi dorastenci) maj v jeseni k dispozícii tréner Spišských Vlách Ladislav Bilák. Tento počet hráčov odohral nasledovný počet stretnutí, vrátane štartu náhradníkov, zúčastnených na hre v akomkoľvek časovom úseku.

13 zápasov: Ľubomír Tomajko, Jozef Gardošík,

12 zápasov: Ladislav Bilák, Pavol Kolej, Tomáš Šefčík, Marek Žiga, Dávid Labaš,

11 zápasov: Matúš Biroščák, Vladimír Novák, Marián Ferenčuha,

9 zápasov: Martin Čarnoky, Peter Janiga, Tomáš Medvec,

6 zápasov: Ľubomír Repaský,

5 zápasov: Tomáš Jež, Tomáš Mišura,

4 zápasy: Pavol Legát,

2 zápasy: Adam Dunka, Karol Tindira, Stanislav Bandžuch,

1 zápas: Martin Bača, Tomáš Dunka, Peter Pačan, Štefan Seman.

Dorast

V poslednom kole 17. júna tohto roku sa v Krompachoch rozhodovalo o prvenstve v C skupine IV. dorasteneckej ligy ročníka 2005/2006. Tento zápas pravdy spišskovlašskí dorastenci vyhrali 2:0 a tešili sa z prvenstva v súťaži. Eufória radosti pominula tak, ako každý sviatok vystrieda všedný deň.

V jesennej časti novej sezóny káder dorastencov Spišských Vlách bol doplnený osmičkou žiakov, ktorí dovŕšili vekovú hranicu najmladšej kategórie. Kolektív si prakticky zachoval výkonnostný kredit z uplynulého ročníka, ale aj tak to v niektorých zápasoch herne škrípalo.

Doma stratili dorastenci MŠK Tatran v priebehu jesene šesť bodov, keď vo 4. kole jesenný líder z Gelnice zvíťazil v Spišských Vlachoch 6:0. A v 6. kole sa susedia z Krompách revanšovali za spomínanú prehru v boji o štvrtoligoví titul a zvíťazili v Spišských Vlachoch tesne po návrate zo zájazdu v Anglicku 3:1.

Náplasťou Vlašanov na spomínaný domáci bodový únik bol desaťbodový úlovok z pôdy súperov. Zelenobieli zvíťazili v 5. kole v Jamníku 2:0, v Harichovciach v 9. kole 5:1. No a do tretice o všetky body obrali v 12. kole aj v tom čase aktuálneho lídra po víťazstve 4:2 v Prakovciach. Bodový import dopĺňa remíza 3:3 od susedov spod Spišského hradu.

Za zmienku stoja dve výrazné víťazstvá dorastencov Spišských Vlách na domácej tráve. V 11. kole rozdrvili doma Tepličku 8:0 a o dva týždne neskôr dvojciferne 11:3 Rudňany.

So ziskom 25 bodov tak obsadili "bronzovú" priečku jesennej tabuľky.

Číselne vyjadrenie štvrtoligovej jesene dorastencov Spišských Vlách má tieto ukazovatele:

Doma750233:1415

Vonku731319:1910

Spolu1481552:3325

Najlepší strelci:

11 gólov Marek Žiga ml.,

8 gólov Stanislav Bandžuch,

6 gólov Adam Dunka,

5 gólov Matúš Biroščák.

Pod vedením trénera Ladislava Biláka sa 27. členný hráčsky káder dorastu podieľal na jesennom "bronze" uvedeným počtom štartov.

12 zápasov: Maroš Klima, Tomáš Jež,

11 zápasov: Matej Bečker, Pavol Kolej, Stanislav Bača,

10 zápasov: Ronald Pikla, Marek Žiga ml., Peter Ivan

9 zápasov: Martin Palenčár,

7 zápasov: Pavol Ivan, Peter Čarnoky, Matúš Biroščák, Marek Žiga st., Adam Dunka,

6 zápasov: Ján Horváth,

5 zápasov: Štefan Labanc, Tomáš Šefčík, Štefan Žiga,

5 zápasy: Matúš Jánoš, Peter Rybár,

3 zápasy: Martin Kotrady, Martin Kollarik, Michal Jež,

2 zápasy: Miloš Bendík, Marek Bandžuch.

Žiaci

Neľahká úloha stála na prahu novej sezóny pred realizačným tímom najmladších protagonistov futbalu v Spišských Vlachoch. Zaplátať dieru v kolektíve po prechode ôsmich hráčov k dorastencom. Podarilo sa, keď v tíme našli uplatnenie a do mužstva zapadli viacerí chlapci z prípravky ZŠ, ktorú má pod palcom dlhoročný erudovaný mládežnícky tréner Eugen Pavlík, ktorý pred pár dňami oslávil svoje 65. narodeniny.

Starší žiaci, zverenci trénera Rudolfa Ferenčuhu výkonnosťou potvrdili svoje herné hodnoty a nesklamali tak dôveru, ktorú počas jesene do nich vkladal ich kormidelník.

Nasvedčuje tomu ich umiestnenie na 4. mieste jesennej tabuľky III. ligy B žiakov, t.j. súťaže ktorú vlani vyhrali. Zo štrnástich jesenných duelov najmladší adepti futbalu iba trikrát okúsili trpkosť prehry. Bolo tak vo 4. kole v Jamníku, kde prehrali 1:3. Potom v dvoch vzájomných súpereniach s rovesníkmi z Veľkého Folkmara (1. kolo 3:4 a 14. kolo 2:3).

Dovoz 15. bodov z ihrísk súperov zdobí jesenné treťoligové účinkovanie najmladších Vlašanov. Rozmenené na drobné, žiaci MŠK Tatran zvíťazili päťkrát vonku vo Švedlári 4:0, v Rudňanoch 4:1, Margecanoch 2:1, v Harichovciach 6:1 a v Kluknave 5:0.

Treťoligová jeseň starších žiakov Spišských Vlách vyjadrená tabuľkovými ukazovateľmi.:

Doma751119:716

Vonku750224:915

Spolu14101343:1631

Jesennú vizitku najlepšieho strelca žiakov symbolizuje číslo 15. Jej majiteľom je Jozef Dolný. S deviatimi gólmi ho nasleduje Marek Pačan. Rovný poltucet gólov dal v jeseni Blažej Bašista.

Dvadsaťtri hráčov mal tréner Rudolf Ferenčuha k dispozícii, ktorí zaevidovali svoj štart takto:

14 zápasov: Dominik Novák, Ján Filip, Marek Pačan, Jozef Dolný,

13 zápasov: Marián Čekovský, Jozef Sedlák,

12 zápasov: Filip Kozlík, Erik Laci, René Štofko, Blažej Bašista, Tomáš Klima, Branislav Dunka, Jozef Baluch,

8 zápasov: Jaroslav Puchalla, Lukáš Baluch,

3 zápasy: Radoslav Puchalla, Pavol Čurilla,

2 zápasy: Erik Kaľavský, Adam Pitko,

1 zápas: Daniel Dunka, Martin Dolný, Ján Lipovský, Lukáš Horváth.

Súvisiace články