Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Spišské Podhradie malo historicky najlepšiu jeseň

Tretí po jeseni. Tak dobre, ako po jesennej časti sezóny 2013/2014, Podhradčania už dlho nestáli. Prípravu odštartovali zápasom v Sp. Novej Vsi. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 22. jan 2014 o 23:00

Postavenie v tabuľke dokonale zaskočilo aj samotného trénera a šéfa klubu.SP. PODHRADIE. V najvyššej východoslovenskej futbalovej súťaži, vo 4. lige, pôsobí v sezóne 2013/2014 trojlístok zástupcov zo Spiša – Krompachy, Spišská Nová Ves a Spišské Podhradie.

Predsezónne prognózy boli rôzne. Mnohí pasovali do úlohy favorita práve Novovešťanov a otvorene povedané, najmenšie šance sa dávali Podhradčanom.

Všetko je naopak. Na úctyhodnom treťom mieste je Spišské Podhradie, na jedenástej priečke zimujú Krompašania a Novovešťania sú na trinástom mieste.

Z pohľadu výsledkov štvrtoligových Podhradčanov, niečo neuveriteľné. Dokonca na prvú Plavnicu strácajú len dva body.

„Po jesennej časti tu dlho niečo také nebolo, a už ani nebude,“ záhadne a stručne zhodnotil jeseň tréner a šéf MŠK Spišské Podhradie Jozef Komara.

„Na futbalovú realitu v našom klube a zloženie kádra, je tretie miesto senzácia. My sme niekde inde ako Spišská resp. Krompachy. U nás je to o zabudovaní mladých odchovancov do kádra, na rozdiel od zabudovania do mužstva hotovými hráčmi. Zďaleka však nemôže byť uspokojenie s terajším umiestnením a žiť z toho celú jar.“

Začali prípravu

Futbaloví zverenci trénera Jozefa Komaru zimnú prípravu v roku 2014 odštartovali stretnutím v Spišskej Novej Vsi, ktoré prehrali 0:2.

„Bol to náš prvý zápas, plánovaných máme do začiatku jarnej odvety osem stretnutí. V nedeľu hráme proti Rudňanom, o týždeň v Lipanoch. V sobotu nám v Spišskej chýbali hráči Neuvirth a Komara, plus ďalší pre pracovné povinností,“ povedal J. Komara, ktorý má menšie starosti so zostavovaním kádra do jarnej časti.

„Nevieme, čo bude s Minďášom. Je oňho záujem z iných klubov. Plus Hric má pracovné povinností a je otázne, či sa zapojí do prípravy. Isto ešte v kádri dôjde k zmenám, ale s nákupmi hotových hráčov sme skončili tak pred 3 – 4 rokmi. Ako som už spomínal, ideme cestou zabudovania našich mladých hráčov,“ zdôraznil J. Komara.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.