Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Spišiakov trápia zranenia

Sportnet|Publikované 21. júl 2008 o 22:00

Káder vystužili na každom postePočas letnej prestávky nastali v kádri spišskonovoveského celku, ktorý v druhej lige skupiny Východ skončil v

Káder vystužili na každom poste

Počas letnej prestávky nastali v kádri spišskonovoveského celku, ktorý v druhej lige skupiny Východ skončil v uplynulom ročníku na druhom mieste viaceré zmeny, ktoré sa neobišli ani samotný realizačný tím.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišiaci sa do krátkej letnej prípravy pustili 23. júna už pod taktovkou nového trénera, keď odchádzajúceho Vladimíra Gombára vystriedal Jaroslav Zajac.

Návrat po viac ako piatich rokoch

Počas uplynulej sezóny pôsobil v štvrtoligových Rudňanoch, kde svoje účinkovanie na trénerskej lavičke ukončil ešte pred skončením sezóny. Bez trénerskej práce dlho nezostal, keď sa dohodol s druholigovou Sp. N. Vsou, kde odohral niekoľko sezón a neskôr aj viedol treťoligové mužstvo. Do materského klubu sa vracia po viac ako päť a polročnej prestávke. "Keď som tu naposledy pôsobil, hrala sa tretia najvyššia súťaž, ktorú zastrešoval Východoslovenský futbalový zväz, teraz je to opäť tretia najvyššia, ale pod krídlami republikových súťaží. Nie je potrebné zbytočne to dramatizovať, hoci sa to volá druhá liga. Má svoje miesto i kvalitu. Na druhej strane, v klube sa počas tých rokov veľa vecí zmenilo, hlavne podmienky sú oveľa lepšie a pomocnú ruku podalo aj mesto. Vlaňajšie umiestnenie mužstva pod vedením trénera Gombára naznačilo svoje ambície, keď skončilo na druhom mieste," povedal na úvod nášho stretnutia Jaroslav Zajac.

Doma rozložili tréningový stan

Do prípravy sa zapojilo viac ako dvadsať futbalistov čo nového kormidelníka veľmi potešilo, ale menej už viaceré zranenia kľúčových hráčov. Trojica Hamráček, Ondáš a Pavlík ešte nezasiahla do prípravy, individuálne trénuje Šmelko a Pelegrím. Najmenej desať dní si odpočinie Kováč, ktorého nohu zdobí dlaha. V úvode prípravy hráči dostali poriadne zabrať do tela, keď absolvovali skoro dvojtýždňovú kondičnú prípravu v Slovenskom raji. Z nej rovno naskočili do zápasov a prvé dva prehrali. Potom už nastal obrat a v rade vyhrali päť stretnutí a dnes ich čaká ďalšie, o 17.00 h v Bardejove, proti domácemu treťoligistovi BŠK. Po tomto stretnutí by kormidelník rád uzavrel káder na jesennú časť. Generálkou na prvý majstrák bude súboj s treťoligovým poľským celkom Ostrolek. "Doteraz sme odohrali sedem prípravných stretnutí, v ktorých dostali príležitosť všetci hráči. Vedel som, že po krátkom dobití batérií naše výkony nebudú oslnivé, čo sa v prvých dueloch aj potvrdilo. Prehrali s prešovskou rezervou 0:2 a Michalovcami 0:5. Potom však prišla séria piatich stretnutí bez prehry. Aj keď nemôžem rátať s niektorými hráčmi, postupne sa kryštalizuje kostra mužstva," hovorí J. Zajac. Tréningový stan rozložili v domácom prostredí, kde majú vytvorené dobré podmienky. Kormidelník si pochvaľuje aj umelý trávnik, ktorý využívajú hlavne po búrkach. Jeho zverenci vyhrali gólom Gajdoša nad Košicami B 1:0, nováčika druhej ligy Poprad zdolali 2:1 po góloch Gajdoša a Sirka. V domácom prostredí vyhrali aj nad Ružomberkom B 2:1. Úspešným strelcom bol Riapoš. Ten istý hráč prispel gólom k víťazstvu nad Giraltovcami 2:1 a druhý gól zaznamenal Čomič. Počas víkendu si zmerali sily s Trebišovom a vyhrali 4:1 po hetriku Riapoša a góle Stadnyka. Spišiaci si pred novou sezónou posilnili viacero postov, po odchode Suslova na Ukrajinu sa brankárskou jednotkou stal Jiří Kobr, ktorý prišiel zo Starej Ľubovne. "Okrem neho prišiel z toho istého klubu aj Čomič, vedenie klubu sa snaží dotiahnuť príchod Šimka z Prešova. Z Moldavy sme získali útočníka Riapoša a z košickej Lokomotívy Gajdoša. Okrem nich príležitosť dostanú aj viacerí odchovanci," dodal tréner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.