Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spišiakov čaká veľké derby

Ďalšie veľké derby. Po Krompachoch sa dnes na spišskonovoveskom trávniku predstaví Spišské Podhradie. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 17. aug 2013 o 00:00

Naplno sa v druhý augustový víkend rozbehnú všetky futbalové súťaže na Spiši. Najväčším ťahákom je derby Sp. Nová Ves – Sp. Podhradie.SPIŠ. Po novom už aj oblastné súťaže majú prívlastok ligové, preto môžeme skonštatovať, že dnes a zajtra sa hrajú všetky majstráky od štvrtej po ôsmu ligu. Z toho posledné dva spadajú pod oblastný futbalový zväz.

Futbalistom zo Spišskej Novej Vsi sa dobre díva na špicu štvrtoligovej tabuľky. Po troch kolách sú na jej čele a aspoň čiastočne sa napravila pokazená nálada po vypadnutí z 3. ligy.

Ešte je len začiatok sezóny a ohlasy fanúšikov FK Spišská Nová Ves sú rôzne. Na jednej strane kritika, že sa hrá len na krajskej úrovni a s klubmi, s ktorými sa kedysi nedalo porovnávať. Na strane druhej, reálne zmýšľajúci fanúšik sa teší na štvrtoligové súboje. Veď na derby s Krompachmi prišlo tisíc divákov a dnes Spišské Podhradie opäť pritiahne do hľadiska veľa fanúšikov.

Z oboch táborov počuť rovnaký názor: „Hlavne, nech diváci vidia dobrý futbal, nech je to opäť sviatok futbalu.“

Nováčik z Krompách sa predstaví v Sabinove.

Trojlístok hrá doma

Už len traja zástupcovia ostali v 5. lige Juh. Zhodou okolností všetci traja sú za sebou zoradení v tabuľke a všetci traja hrajú cez víkend na svojich trávnikoch. Desiata priečka patrí Veľkému Folkmaru, ktorý hostí Šacu, v Rudňanoch sa predstaví atraktívna Rožňava a Vlašania privítajú Strážske.

Naplno sa rozbehne aj najatraktívnejšia ligová súťaž 6. liga Podtatranská. Naplno preto, lebo Harichovčania a Levočania si susedské derby preložili.

„Bolo to po vzájomnej dohode. Obe mužstvá mali veľa chýbajúcich dovolenkových hráčov, a preto sa toto derby bude hrať 29. augusta,“ uviedol funkcionár Harichoviec.

A ostrý štart do nového ročníka budú mať Harichovčania poriadne ťažký. Predstavia sa na ihrisku staronového účastníka z Nálepkova.

Levočania o prvé majstrovské body hrajú v Spišskej Belej.

Výborný vstup do sezóny mali vynovení Smižianci, na ktorých čaká skúška ohňom na ihrisku Popradu B.

Druhé kolo odštartuje dnes hnileckým derby Maria Huta – Helcmanovce. Po prehre 0:4 v Smižanoch novému trénerovi Margecian Mariánovi Pelkovi príliš do reči nebolo, ale na výkon jeho zverencov smerovali len slová chvály.

V domácej trénerskej premiére „pelkovci“ hostia Hranovnicu.

Pozmenené Hrabušice cestujú do Spišského Bystrého a ako sú na sezónu pripravení zverenci Vlada Hudáčka z Tepličky, uvidia diváci v súboji s nováčikom s Kravan.

Program VII. a VIII. ligy

Program VII. ligy, 2. kolo: Prakovce – Jaklovce, Kluknava – Jamník, Markušovce – Slovinky, Olcnava – SŠM Bystrany, Mníšek n/H – Richnava, Odorín – Gelnica, SNV B – Chrasť n/H.

Program VIII. ligy, 2. kolo: Spartak Bystrany – Iliašovce, Letanovce – Rudňany B, Sp. Tomášovce – Sp. Hrušov, FC Richnava – Hnilčík.


Súvisiace články