Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Spišiakov čaká na úvod play-off Nitra

Minuloročný finalista. V prvom kole play–off dostali Novovešťania za súpera minuloročného finalistu z Nitry. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 6. mar 2012 o 23:00

Nitra bude prvým súperom Spišiakov v rozhodujúcich bojoch basketbalovej extraligy.SP. NOVÁ VES. Metropola Spiša žije v týchto dňoch „play–off atmosférou“. Na rozhodujúcu časť sezóny čakajú hokejistky, volejbalistky, no asi najviac sledované bude basketbalové play–off.

Museli by sme dlho hľadať v kronike spišskonovoveského extraligového basketbalu, aby sme zistili, či za sedem rokov Novovešťania začínali vyraďovacie boje na palubovke súpera.

Až šieste miesto v konečnej tabuľke po základnej časti znamená, že Spišská Nová Ves dostane za súpera tretiu Nitru.

„Od začiatku sezóny je Nitra favoritom tejto ligy. Hrali aj európsky pohár a tak majú bohaté skúsenosti a dobrú prípravu na play–off. Samozrejme, nie všetci hráči ostali v nitrianskom kádri, no znova zopakujem, že skúsenosti majú veľmi veľké,“ uviedol pred postupovými bojmi tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Jerzy Chudeusz.

Prvý zápas je na programe v sobotu v Nitre. Nasleduje stredajšia odveta na Spiši. Hrá sa na tri víťazné zápasy.
„Je to šport, je to play–off. Majú výhodu domáceho prostredia. Je už len na nás, aby sme urobili všetko pre dobrý výsledok. Naším cieľom je postup medzi najlepšiu štvorku,“ zdôraznil J. Chudeusz.

Kompletní s posilou

Najväčším súperom v tejto sezóne pre Spišiakov boli zranenia. Možno na prstoch jednej ruky by sa dalo zrátať, kedy nastúpili v kompletnej zostave bez zraneného čo len jedného hráča. Pred súbojmi s Nitrou to vyzerá, že nastúpia v plnej sile, hoci pred pár dňami bol veľkou stratou zranený Jones.

„Zatiaľ z týchto hráčov, ktorí sú k dispozícii, sú všetci v poriadku. Menšie zdravotné komplikácie má Števo Bečarik, ale už trénuje s mužstvom. Budeme mať jednu posilu, ktorá už za nás hrala a po vzájomnej dohode nastúpi na play– off,“ dodal tréner Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.