Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Spišiakov čaká futbalové derby s Popradom

Sportnet|Publikované 26. apr 2013 o 22:00

Ťahákom tohto víkendu bude susedský treťoligový šláger Sp. Nová Ves – Poprad. A hlavne Spišiaci majú hosťom čo vracať z predošlej sezóny.

Začínajú dva týždne plné futbalu. Okrem tradičných víkendov sa budú dohrávať kolá vo sviatočné májové dni.

SPIŠ. Na začiatku mesiaca apríl sa prekladali futbalové kolá z dôvodu zlého počasia. Cez víkend sa možno majstrovské stretnutia budú prerušovať v polovici polčasov z dôvodu občerstvenia v horúcom počasí.

Ponuka dobrého futbalu v posledný aprílový víkend je veľmi lákavá a zaujímavá.

Zdravá futbalová pomsta

Možno si ešte pamätáte na komplikovanú situáciu spred vyše roka medzi FK Spišská Nová Ves a Popradčanmi, keď stroskotali rokovania ohľadom prestupov hráčov na Spiš. Vzájomné susedské vzťahy tak klesli na bod mrazu.

„Chceme sa im zdravo futbalovo pomstiť. Aj našim hráčom to pripomeniem. Hlavne sa musíme sústrediť na hru a dobrý výsledok. Pre nás je teraz každý bod dôležitý. Po víťazstve zo stredy nad B. Bystricou B je dobrá nálada. Možno to teraz poviem nefutbalovo, ale teraz je pre nás dôležitý hlavne dobrý výsledok, ako samotný herný prejav. Vstupné ostáva jedno euro. Derby má už pred stretnutím ten správny náboj,“ povedal manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj. Susedský súboj začína v sobotu o 16. hodine.

Danko trénerom Odorína

V štvrtoligovej spoločnosti sa na dobrý futbal môžu tešiť pod Spišským hradom, kde sa predstaví Stará Ľubovňa.

Hlavne sa očakáva, že zo zimného spánku sa prebudia kanonieri Spišského Podhradia, lebo ich gólová efektivita na jar je veľmi slabá.

V piatej lige Juh opäť nastala situácia, že zo spišských zástupcov nikto nehrá doma. Rozbehnuté Rudňany sa predstavia v Čani. Vedúci rudnianského mužstva Peter Urich si od začiatku jari nemení oblečenie na majstráky, lebo zatiaľ mu to stále prináša šťastie a najradšej by vo víťaznom oblečení ostal celú jar.

Rovnako výborne sa darí lídrovi tabuľky z Krompách, ktorý bude merať dlhú cestu do Kráľovského Chlmca. Do metropoly Gemera majú namierené Folkmarčania a v Sobranciach by chceli Vlašania prelomiť bodovú a gólovú jarnú krízu.

Z bohatej ponuky 6. ligy Podtatranskej najväčšiu pozornosť bude pútať súboj o záchranu a zároveň dlhoročné veľké derby Jaklovce – Margecany. Divácky atraktívny bude súboj Tepličky s Hrabušicami. Harichovce privítajú Sp. Bystré a Helcmanovce popradskú rezervu.

Do Levoče pricestuje Štrba a Smižany sa predstavia na ihrisku v Hranovnici. V sobotu kolo otvoria zápasom nováčika z Mária Huty proti Spišskej Belej.

„Prikývol som na ponuku Odorína. Je to moja srdcovka. Už v nedeľu dopoludnia budeme na lavičke Odorína. Všetkým som však zdôraznil, že zázraky na počkanie nech odo mňa nečakajú,“ vyhlásil nový tréner Odorína Peter Danko, ktorý bude mať prvú previerku v nedeľu dopoludnia proti Prakovciam. V druhom dopoludňajšom stretnutí Richnava má za súpera Olcnavu. Zostávajúci popoludňajší program 1. triedy SOFZ: Gelnica – Mníšek n/H, SŠM Bystrany – Jamník, Chrasť n/H – SNV B, Kluknava – Nálepkovo.

Od futbalu si však dlho neoddýchneme. V stredu sú na programe ďalšie majstrovské zápasy, keď sa budú dohrávať preložené úvodné jarné kolá.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.