Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Spišiakom na Liptove ruže nepokvitli, na Košičanov sa v závere usmialo šťastie

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

HC Košice - MHC Martin 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Košice - Domáci mali hneď v úvode výhodu dvoch presilových hier, ale nič z nich nevyťažili. V 6. min.

HC Košice - MHC Martin 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Košice - Domáci mali hneď v úvode výhodu dvoch presilových hier, ale nič z nich nevyťažili. V 6. min. Špilár mieril zblízka iba do brankára Martina Rovnianka a onedlho ho neprestrelil ani M. Segľa. Východniari sa cez zodpovednú defenzívu hostí dlho nevedeli presadiť. Až v 13. min. vyrobil závar pred bránkou súpera Drotár a kapitán Ihnačák doklepol puk do martinskej siete. Hostia však odpovedali v presilovke zásluhou Böhmeho. Druhé dejstvo prinieslo v komornej atmosfére nemastný neslaný hokej s minimom vzruchu pred bránkami. Jednu z mála dobrých kombinácií Košíc nedotiahol do konca Špilár a v početnej výhode nebol úspešný ani Kroták. Martinčania pohrozili pred koncom tretiny, keď Riečičiarova strela lízala žrďku Šimonovičovej svätyne. Hostia sa ujali vedenia v 44. min. zásluhou Paľova. Východniari zápas otočili v presilovkách, po Kováčovom vyrovnaní zaznamenal víťazný gól deväť sekúnd pred koncom Špilár.

Góly: 13. M. Ihnačák, 47. K. Kováč, 60. Špilár - 19. R. Böhme, 44. R. Paľov. Pred 1900 divákmi rozhodovali Müller - Civáň, Mášik. Vylúčení: 5:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez zmien. HC KOŠICE: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, Nádašdi, M. Segľa - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Gajdoš. MARTIN: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, Michnáč, Stančok, Magdoško - Riečičiar, Lezo, Kotlárik - Pavel, Mahdalík, R. Paľov - Janovský, Šimurda, R. Sýkora - Pokrivčák, R. Pucher, Krišák.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bolo cítiť, že sa hralo po prestávke. Podali sme rozháraný výkon, v ktorom často chýbala finálna prihrávka a viac dôrazu v koncovke. Súper hral dobre v obrane, ale víťazstvo sme si vybojovali."

Marián ŠPACAI

MHk 32 Lipt. Mikuláš - VTJ Sp. N. Ves

6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Liptovský Mikuláš - Prvá tretina dôležitého stretnutia najmä pre Spišiakov sa niesla "vo sviatočnej atmosfére". Obidve mužstvá hrali akoby nešlo o ligové body. Liptáci dvakrát viedli, ale hosťom sa vždy poradilo vyrovnať. Skutočný hokej sa začal hrať až od druhej tretiny, keď najprv Miklík v 23. min dostal domácich do vedenia a od tohto momentu Liptáci vytvorili enormný tlak na bránku hostí, ale svoje šance nedokázali prmeniť, za čo pykali v 38. min, keď Filip svojím druhým gólom vyrovnal stav stretnutnia. Našťastie pre Liptákov v tej istej minúte najlepší strelec stretnutia René Školiak opäť dostal domácich do vedenia, čo mužstvo Liptákov herne upokojilo. Posledná tretina, i keď bola v znamení opäť prevahy domáceho mužstva, gólovo dlho nevyznievala v ich prospech. Až v závere stretnutia v priebehu jednej minúty strelecky disponovaný Školiak dvoma zlepenými gólmi zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo.

Góly: 9. Kohút, 16. Droppa, 23. Miklík, 38., 59. a 60. R. Školiak - 15. a 38. Filip, 18. Laštiak. Pred 1600 divákmi rozhodovali: Baluška - Meszáros, Tvrdoň, vylúčení: 6:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1. MHk 32: Laco - Smerčiak, Lištiak, Droppa, Bača, Devečka, Urban - Bartánus, Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, Huna - Miklík, Kohút, Krátky. SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Petrík - Zajac, Gríger, Hrubý, Žec, V. Turan, Bambúch - Mravec, Filip, Mazúr - Dian, Laštiak, Liba - Sax, Kristián, Krausz.

Zostávajúce výsledky:

HKm Zvolen - ŠKP Žilina 1:1

po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 60. Kolník - 32. Čacho. Pred 2830 divákmi rozhodovali Findura - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 4:5, navyše Kazda 10 min za narazenie zozadu - Benko 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Dukla Trenčín - Slovan

3:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

Góly: 46. Zlocha, 48. a 60. Hanzal - 5. Šafařík, 34. Mrena, 54. Macho. Pred 6250 divákmi rozhodovali Beniač - Štec, Ištoňa. Vylúčení: 8:9, navyše: 64. Murín 10 min - 50. Kapuš 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenie: 0:0.