Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Spišiačky vzdorovali basketbalitkám Good Angels

Spišiačky prehrali kruto s Good Angels. Bolo to však po najlepšom zápase sezóny. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 10. nov 2014 o 00:00

Nedeľňajší súboj proti Good Angels bol najlepší zápas v histórii ženského basketbalu na Spiši.SP. NOVÁ VES. Pre domáce krutým výsledkom 66:83 skončilo východniarske derby medzi Spišskou Novou Vsou a Good Angels Košice.

V nedeľu sa išlo na basketbal zadarmo a za málo peňazí bolo veľmi veľa basketbalovej muziky.

Dovolili domácim veľa

Výborná obrana, rýchle protiútoky, no slabšie doskoky, takáto bola hra Spišiačok v doteraz najlepšom zápase celej histórii Rüconu na Spiši. Až v poslednej desaťminútovke Košičanky prepli na vyššie obrátky a zvíťazili 83:66.

„Skúšali sme, čo môžeme súperovi dovoliť. Spišiačky sa chytili a potom to bolo pre nás náročné. Bolo na nás vidieť po psychickej a mentálnej stránke stopy zo zápasu s Krakovom. Víťazstvo je doma a my sa môžeme plne sústrediť na náročný stredajší euroligový zápas,“ zhodnotil vystúpenie na Spiši tréner Good Angels Maroš Kováčik.

Tri vyrovnané tretiny

V tretej štvrtine po koši Bučákovej Spišiačky znížili náskok súpera dokonca na dva body. Publikum burácalo a verilo v menší basketbalový zázrak.

„Odohrať takýto kvalitný zápas proti Košičankám bol pre divákov isto veľký zážitok. Som veľmi rád, že dievčatá takto pristúpili k tomuto zápasu. Vyhrali sme jednu štvrtinu. Dokázali sme sa priblížiť v tretej štvrtine na rozdiel dvoch bodov a to považujem za úspech. Predsa len fyzicky sú na tom Good Angels lepšie a to sa ukázalo v poslednej desaťminútovke. Proti takémuto súperovi si nemôžeme dovoliť hlúpe chyby. Mali sme zbytočné straty, po ktorých boli ľahké koše,“ uviedol tréner Rücon Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

„Súper využil naše chyby v štvrtej štvrtine, zvýšil náskok a bolo rozhodnuté. Ubralo nám to na sebavedomí a už bolo sa ťažko na nich znova dotiahnuť. Dúfam, že sme si u divákov napravili to, čo im chýbalo v predchádzajúcich zápasoch,“ zdôraznila najväčšia domáca bojovníčka v tomto súboji Katarína Slimáková.

Súvisiace články