Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Spišiačky vyrovnali sériu so Šamorínom

Spišiačky odohrali posledný zápas na svojej palubovke, ale ešte budú hrať jeden o bronz. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 21. apr 2013 o 18:51

Basketbalistky ŠKBD Rucon vyhrali v druhom zápase play off extraligy o 3. miesto nad ŠBK Šamorín.

Basketbalistky domáceho ŠKBD Rucon vyhrali v druhom zápase play off extraligy o 3. miesto nad ŠBK Šamorín 65:62 a vyrovnali stav série na 1:1. Víťazstvom o tri body si vynútili Spišiačky tretí zápas o konečné tretie miesto.

SP. NOVÁ VES. V poslednom domácom vystúpení extraligového nováčika zo Spiša sa rozhodovalo o tom, či pre domáce basketbalistky skončí sezóna 2012/2013 už týmto stretnutím, alebo o zisku bronzovej medaily padne definitíva až v treťom meraní síl v Šamoríne.

Po prvom prehratom zápase o konečné tretie miesto Spišiačky zhodne tvrdili, že nedeľňajší súboj bude posledný na domácej palubovke, ale nie v sezóne. Len víťazstvo zaručovalo pokračovanie série.

Od prvej minúty išli zverenkyne trénera Demečka pevne za svojím cieľom. V kompletnom zložení zmazali úvodný náskok súperiek a diktovali tempo. Po prvej štvrtine viedli 20:12 a polčas vyhrali s rozdielom piatich bodov 38:33.

Lenže dve minúty pred koncom hosťujúce hráčky išli do vedenia a záverečné sekundy boli len pre silné nervy. Najprv úspešným trojkovým pokusom a potom dravým prienikom skvele hrajúca Katarína Petríková rozhodla o tom, že Spišská vyhrala 65:62.

„Bol to zápas, ako sa na play–off patrí. Síce sme vyhrali len o tri body a bolo by lepšie, keby už polčas bol pre nás o dvadsať bodov. No stále sa Šamorínčanky doťahovali. Sme nesmierne rady, že v stredu cestujeme do Šamorína a tam znova zabojujeme o bronzové medaily,“ povedala po stretnutí najlepšia strelkyňa ŠKBD Rucon Katarína Petríková.

O bronz sa hrá na dve víťazné stretnutia. Stav série je vyrovnaný 1:1 a v stredu sa núka Spišiačkam hneď v premiére v extralige vybojovať cenný kov.

ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 65:62 (38:33)

Najviac bodov: Petríková 21, Lásková 14, Jalčová 11 – Sujová 19, Murphi 19, Talajková 11, 1000 divákov /na zápasy 1:1/