Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Spišiačky útočia na vrchné poschodia

Sportnet|Publikované 8. dec 2008 o 00:00

Výborný víkend majú za sebou volejbalistky Spišskej Novej Vsi. Najskôr pred skvelou návštevou porazili v sobotu silnú Žilinu a včera zvládli aj duel

na pôde poslednej Podbrezovej. Zverenky Stanislava Vartovníka sa tak dve kolá pred koncom základnej časti reálne dostali do hry o druhé miesto, ktoré by im zaručilo účasť v elitnej nadstavbovej štvorici. Už v sobotu čaká nováčika z tohto pohľadu možno kľúčový zápas, keď hostia druhý celok ŠG Nitra.

Sp. N. Ves - Žilina 3:1 (18, -16, 17, 13)

V prvom sete predviedli domáce hráčky koncentrovanú hru a zaslúžene zvíťazili. V nasledujúcom sa však karty obrátili a Žilinčanky vyrovnali na 1:1. Od tohto momentu ale opäť v stretnutí dominovali hráčky Spišskej Novej Vsi, ktoré sa napokon tešili z víťazstva.

Hralo sa 84 minút, pred 700 divákmi rozhodovali Höger a Servický.

Podbrezová - Sp. N. Ves 1:3 (-10, 16, -10, -18)

Východniarky sa v úvodnom sete ešte viezli na víťaznej vlne zo soboty, súperky sa nezmohli na vážnejší odpor. O tom prekvapujúcejšie bolo, keď Podbrezová dokázala v druhom dejstve otočiť vývoj a vyrovnala. Spišiačky nespanikárili, v ďalších dvoch setoch najmä vďaka dobrej obrane ovládli ihrisko a nepripustili ani náznak prekvapenia na svoj účet.

Hralo sa 76 minút, rozhodovali Niklová a Vaško, 80 divákov.

Ostatné výsledky - 11. kolo: ŠG Nitra - Podbrezová 3:1 (19, -20, 11, 17), Žiar nad Hronom - UKF Nitra 0:3 (-20, -22, -22), Senica - Pezinok 3:0 (8, 18, 23). 12. kolo: UKF Nitra - ŠG Nitra 0:3 (-21, -25, -13), Pezinok - Žiar 3:0 (23, 17, 19), Žilina - Senica 0:3 (-23, -14, -25).