Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Spišiačky stovka Leviciam povzbudila pred play–off

Ide do tuhého. Spišiačky nadstavbu zvládli bez zaváhania, teraz ich čaká dôležitý súboj s Piešťanmi. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 13. mar 2013 o 23:00

Bez jediného zaváhania prešli nadstavbovou časťou o 5. až 9. miesto basketbalistky zo Spiša.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Stretnutím v Leviciach skončila nadstavba. Spišiačky suverénne zvíťazili 100:54, čo je dobrou správou pred blížiacim sa vrcholom sezóny.

Meno svojich súperiek v boji o medaily už Novovešťanky poznajú. V stredu 20. marca sa začína séria s Piešťanmi. Hrá sa na dve víťazné stretnutia.

„V Leviciach sme začali trochu vlažne, no dievčatá sa postupne rozbehli a v tretej štvrtine hrali presne to, čo od nich očakávam. Bavili sa basketbalom. Naše súperky osem minút nedali kôš. Boli sme kreatívni v útoku a pozorní v obrane. Verím, že sme sa víťazne naladili na play–off. Zdravotne sme sa dali postupne dokopy, skupinu o 5. – 9. miesto sme po úvodnom sklamaní z nepostupu do MEL–ky dôstojne zvládli. Uvidíme, čo vo vyraďovačke pomôže viac. Piešťany určite odohrali kvalitnejšie zápasy, nám naopak odpadlo náročné cestovanie, na palubovke sme mohli rotovať viac hráčok, ktoré verím, že získali potrebné basketbalové sebavedomie a úspešne to v play–off predajú. Teším sa na dobrý basketbal a verím, že nás príde povzbudiť plná hala,“ povedal po zápase v Leviciach tréner ŠKBD Rucon Dávid Demečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.