Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Spišiačky sa dostávajú do výbornej formy

Do sviatkov chcú víťaziť. Spišiačky načasovali formu na najlepšie obdobie. O dva týždne hostia Košice a po nich Ružomberok. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 29. nov 2013 o 23:00

V nedeľu iný výsledok ako víťazstvo basketbalistky Spišskej Novej Vsi neočakávajú.SP. NOVÁ VES. Do novej sezóny vstúpili basketbalistky Spišskej Novej Vsi dosť rozpačito.

Novo sa tvoriaci kolektív dlho nevedel nájsť tú správnu fazónu. Lepšie stretnutia striedali horšie a tréner Demečko mal čo robiť, aby rozladený basketbalový orchester zladil do jednej nôty.

Dva vydarené zápasy

Po náročnom októbri, kedy nebol čas ani poriadne trénovať a jedno stretnutie striedalo druhé, je v novembri je termínovník menej nabitý.

Na tréningoch Spišiačky doladili všetky chyby a trpezlivá práca trénera Dávida Demečka sa odzrkadlila v extraligových zápasoch v Piešťanoch, resp. Leviciach, keď tím hrá ako jeden zladený orchester.

U veľkého rivala v kúpeľnom meste zvíťazili 76:71, aby potom dobrý výsledok potvrdili v Leviciach 79:63.

„Po Piešťanoch a Leviciach môžem povedať, že naša forma stúpa. Nech nám takáto herná pohoda a dobré výsledky vydržia do vianočných sviatkov. Postupne ideme od zápasu k zápasu a všetko je nastavené tak, aby forma vygradovala v najatraktívnejších majstrákoch, keď o dva týždne hostíme doma Good Angels Košice a potom Ružomberok,“ skonštatoval tréner Ruconu Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

„Vyzdvihnúť by som chcel stretnutie v Piešťanoch. Od začiatku dievčatá pozorne počúvali pokyny a aj na palubovke robili to, čo sme si povedali. Stále hovorím o tom, že keď sa do toho vloží basketbalové srdiečko, úspech príde. V Piešťanoch sme mali veľkú chuť vyhrať, čo sa aj podarilo. Hneď sa to potom odrazilo v nasledujúcom majstráku v Leviciach,“

Doma len víťazstvo

V extraligovej tabuľke patrí Spišiačkam štvrté miesto a bodovo si môžu polepšiť po nedeľňajšom súboji s tabuľkovými susedkami zo Šamorína.

„Teraz v nedeľu nás čaká doma Šamorín. Už len zopakujem to isté – ak sa dodrží to, čo sa povie pred zápasom, nemusíme sa o výsledok strachovať. Po dvoch vydraných súbojoch vonku nemôžem nič iné povedať, len to, že v nedeľu ideme vyhrať. Mali by sme nastúpiť v plnej sile a takmer kompletnej zostave. Len Diana Beňušková nám chýba. Zbytočne to budeme siliť, aby nastúpila už teraz. Necháme ju oddýchnuť si, doliečiť zranenie a potom ju ešte budeme dosť potrebovať,“ povedal Dávid Demečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.