Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Spišiačky prehrali a skončili ôsme

Rekordne dlhý zápas o siedme miesto. Až 178 minút trval veľký boj o siedmu priečku. Zápas Spišiačky vyhrali, ale tzv. zlatý set patril COP Nitre. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 15. apr 2013 o 22:00

V Spišskej Novej Vsi sa skončila extraliga žien ročníka 2012/2013.SP. NOVÁ VES. Posledný zápas rozhodol, že domáce volejbalistky skončili na celkovom 8. mieste, čo je najslabšie umiestnenie v doterajšej histórii klubu.

V domácej odvete boja o 7. miesto síce vyhrali Spišiačky nad COP Nitra 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1, ale následne prehrali tzv. zlatý set 14:16.

Zlatý set

Po hladkej prehre v Nitre sa čakal zaujímavý súboj na domácej palubovke. Kadetky (Bodáková, Zaťková, Nováková, Nagyová, Hnátová) a juniorka (Olejníková), zhromaždené okolo kapitánky Kubovej a rovnako Mikušovej a Sandtnerovej (ženy) začali proti zohratým juniorkám z COP-ky veľmi sympaticky, ale prvý set sa rozhodoval až v jeho závere, kedy bolo treba na víťazstvo po 4 setbaly na každej strane, pričom až ten posledný premenili Spišiačky. Potom to bol boj o každú loptu, o čom hovoria aj výsledky setov. Diváci hnali domáce hráčky v piatom sete do víťazného konca, čo sa aj podarilo. Po prvý raz sa v Spišskej Novej Vsi hral „Zlatý set“, žiaľ so šťastnejším koncom pre hostí. Prehrou v ňom si Spišská Nová Ves uhrala iba konečné 8. miesto, čo je najslabšie umiestnenie od začiatku pôsobenia v extralige žien, teda piatu sezónu. Na 7. mieste skončili mladé volejbalistky z COP Nitra.

Extraliga ženy o 7. miesto: VK Spišská Nová Ves - COP Nitra 3:2 (28, -22, 23, -22, 9) - Zlatý set 14:16.

Spišská Nová Ves: Sandtnerová, Kubová, V. Hnátová, Mikušová, Olejníková, Zaťková, libero Bodáková (Nováková), Tréner: Z. Hauer.

Tréner žien VK SNV Zdenek Hauer: „Po tom špatnom výkone v Nitre sme si chceli doma napraviť chuť i povesť. Celý týždeň sme sa pripravovali na záverečný duel, aby sme ho doma odohrali so cťou, čo sa nám aj podarilo. Myslím si, že sme boli COP vyrovnaným súperom, keď sme okolo Kubovej mali na ihrisku viac-menej kadetky. Z našej strany veľmi slušný výkon. V zlatom sete rozhodli drobnosti a šťastie.“

Extraliga 2012 - 2013 :
5. miesto - VK Oktan Kežmarok
6. miesto - VTC Pezinok
7. miesto - COP Nitra
8. miesto - VK Spišská Nová Ves
9. miesto - MŠK Žiar nad Hronom
10. miesto - ŠŠK VIVUS Bratislava

Juniorky sa pripravujú na M-SR, ktoré budú v Liptovskom Hrádku v dňoch 26. 4. - 28. 4. 2013. Kadetky cestujú v 13. kole do Šace, kde budú hrať v nedeľu 21. 4. 2013.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.