Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Spišiačky hrajú doma posledný zápas pred domácim publikom

Boj o bronz. Spišiačky sa zďaleka nevzdávajú, zajtra si chcú vynútiť tretí zápas. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 19. apr 2013 o 22:00

Druhým stretnutím o konečné tretie miesto sa v nedeľu spišskonovoveské basketbalistky budú lúčiť s domácimi fanúšikmi.

Druhým stretnutím o konečné tretie miesto sa v nedeľu spišskonovoveské basketbalistky budú lúčiť s domácim publikom.

SP. NOVÁ VES. V súboji o bronzové medaily majú v ženskej extralige za súperky dievčatá zo Spiša basketbalistky Šamorína. V sérii hranej na dve víťazné stretnutia vedú Šamorínčanky 1:0, keď v prvom zápase zvíťazili 80:58.

Na basketbal bol tretí aprílový týždeň na Spiši veľmi bohatý. Odštartovali ho v utorok dievčatá prvým súbojom o bronz v Šamoríne. V stredu hrali doma muži Spišskej Novej Vsi a zakončia ho v nedeľu opäť basketbalistky druhým zápasom.

„Bol to dosť dobrý, ale hlavne ťažký zápas. V prvom polčase sme sa držali a snažili držať krok s domácimi. Už horšie to bolo v druhom polčase, ktorý nám nevyšiel,“ vrátila sa krátko k prvému vystúpeniu v boji o medaily hráčka ŠKBD Rucon Diana Beňušková.

Nováčikovská sezóna sa končí

Pre nováčika extraligy tak bude zajtrajší duel posledným vystúpením na svojej palubovke. Za rok si dievčatá získali veľkú priazeň a úspechom je už to, že hrajú o bronz.

„V nedeľu to bude niečo úplne iné. Naším šiestym hráčom sú skvelí diváci a ich nechceme sklamať. Pred domácim publikom to bude posledný zápas na Spiši, no nechceme, aby to bol aj posledný zápas sezóny. Chceme podať úplne iný výkon ako v Šamoríne, na ich palubovku chceme ešte raz vycestovať. Nálada a pohoda na tréningoch je výborná, boj o medailu je stále otvorený,“ dodala D. Beňušková.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.