Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Spišiačky čaká najdôležitejší zápas roka

Kompletné zloženie. Na prvý súboj play–off trénujú Spišiačky v plnej sile. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 19. mar 2013 o 23:00

V prvom kole play–off hrajú Novovešťanky s Piešťanmi. Dôležitosť prvému zápasu dodáva fakt, že sa hrá len na dve víťazné stretnutia.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Nováčik extraligy prežíva historické chvíle. To, že bude hrať prvé play–off, je už dávno známe.

Veľkou udalosťou bol pondelkový tréning, na ktorom mal tréner Dávid Demečko k dispozícii kompletný káder.

Séria s Piešťanmi sa začína dnes na ich pôde. Z pohľadu ďalšieho vývoja je to najdôležitejší súboj. Čo by znamenal prípadný zlý výsledok, o tom v spišskonovoveskom tábore ani nepremýšľajú.

Séria sa hrá len na dve víťazstvá, čo trošku bude zväzovať ruky a nohy. Nálada na tréningoch a všetko naokolo je nastavené tak, že Spišiačky sú vo veľkej pohode.

„To tu ešte nebolo, aby som mal na tréningu pätnásť hráčov. Chýbajú ešte dve hráčky pre zranenie, ale keby celú sezónu bolo na tréningu tak ako teraz, všetko by bolo ináč. Ako tréner by som nič nenamietal, ale taký je už šport,“ spokojne skonštatoval tréner ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Počas celej sezóny sa boril s najväčším problém – zranenia hráčok. Nikdy sa nestalo, aby sa družstvo predstavilo v najsilnejšom zložení. Vždy nejaká hráčka vypadla, a tak konečne v najdôležitejšom súboji budú Novovešťanky kompletné.

„Na tento zápas sme sa najviac pripravovali. Teraz to prichádza – play–off a súboje o všetko. Veľmi chceme prejsť prvým kolom a potom sa pokúsiť o nejaké prekvapenie. Treba však ísť postupne krok za krokom. Všetko robíme pre víťazstvo, v úlohe favorita však nie sme my,“ skonštatoval tréner ŠKBD Rucon.

Postup

Aj keď majú Spišiačky vo svojom kádri skúsené hráčky zvučných mien, ešte to nemusí veľa znamenať. Práve Piešťany resp. Ružomberok ukázali, že herná zohratosť je viac ako individuálne výkony. Aj preto pred dnešným prvým play–off zápasom nie sú Spišiačky zďaleka pasované do úlohy favoritiek.

„V play–off očakávame radosť z hry a postup ďalej. Určite to bude náročný zápas, no my sme viac zohraté. V nadstavbovej časti sme síce nemali také súperky čo by nás poriadne preverili, ale aj to pomohlo,“ uviedla kapitánka a motor družstva ŠKBD Rucon Romana Stehlíková.

Na dnešný výsledok z Piešťan bude večer čakať celý basketbalový Spiš. V nedeľu je na programe druhý zápas o 16. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.