Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Spišiačky budú hrať aj stredoeurópsku ligu

Dve súťaže. V novej sezóne uvidia spišskonovoveskí diváci veľa ženského basketbalu. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 18. júl 2012 o 00:00

Na extraligového ženského nováčika čaká nabitá sezóna. Novovešťanky sa predstavia v dvoch basketbalových súťažiach.SP. NOVÁ VES. Už samotné prihlásenie ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves do extraligovej súťaže bolo na basketbalovom Spiši milým a veľkým prekvapením. Momentálne sú Spišiačky na dovolenkách, ale o pár dní sa im začína príprava na zaujímavú sezónu.

Vedenie ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves už skôr deklarovalo, že v novej súťaži nechce byť len do počtu. Svedčia o tom aj nové posily a budovanie kádra.

„Novinkou je ďalšia posila Gabriela Nagyová z Košíc, ktorej sme v týchto dňoch vybavili hosťovanie. Ešte máme v zornom hľadáčiku dve hráčky, ktoré by sme chceli pritiahnuť do kádra do konca júla,“ povedal novinky z tábora nováčika generálny manažér Spišiačok Róbert Šimkuľák.

Extraliga a stredoeurópska súťaž

V týchto dňoch sa hovorí aj o rozširovaní resp. novom usporiadaní slovenskej extraligy. Pribudnúť do nej by mala česká Ostrava.

„Sme za to, aby sa naša liga rozširovala a skvalitňovala. Súhlasíme s tým, aby aj pre divákov bola extraliga atraktívna. Už na začiatku pôsobenia nového klubu sme hovorili o plánoch hrať aj európsku súťaž. Teraz je to definitívne – prihlásili sme sa aj do Stredoeurópskej ligy. Diváci na Spiši si tak užijú v novej sezóne veľa dobrého ženského basketbalu,“ skonštatoval generálny manažér Spišiačok Róbert Šimkuľák.

„Momentálne majú dievčatá voľno. V prvé augustové dni sa začína príprava celého družstva. Dve reprezentantky, ktoré sú na majstrovstvách Európy do 20 rokov, ešte budú mať voľno, ale už by malo byť družstvo kompletné.“

Súvisiace články