Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Spišiačkam sa vydaril prvý krok

Osemgólová nádielka. Po doteraz najlepšom výkone v sezóne Spišiačky bez problémov zdolali Prešovčanky. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 7. mar 2013 o 23:00

Hokejistky Spišskej Novej Vsi rázne vykročili do tohtoročného play–off. V Prešove rozhodli o prvom víťazstve hneď v prvej tretine.

Celkovo rozstrieľali domáce v pomere 8:1.

SP. NOVÁ VES. Najväčšia pozornosť na hokejovom Spiši sa v týchto dňoch upriamila na ženský tím. HC Osy Spišská Nová Ves stretnutím v Prešove odštartoval rozhodujúcu časť súťaže.

Po jej základnej časti Spišiačky suverénne dominovali na prvom mieste.

„Najprv si skontrolujeme hasiace prístroje v autobuse a potom môžeme vycestovať na zápas,“ veselo-vážne nariadil pred odchodom autobusu prezident klubu Miroslav Gavalier.

Keď HC Osy cestovali na posledný zápas základnej časti do Zvolena, tesne pred vstupom do mesta im začal horieť autobus.

Tentoraz bola cesta bez problémov, ale z hráčok bolo cítiť určité obavy a rešpekt pred prešovským tímom.

„Nová posila Kvaková si ani poriadne nesiahla na puk a už bola po troch góloch vystriedaná. Bol to dobrý vstup do zápasu, ale aj celého play–off. Po stretnutí som však v šatni prízvukoval dievčatám, že stále len vedieme 1:0 na zápasy a ešte zďaleka nie je koniec semifinálovej série,“ povedal po víťazstve 8:1 tréner HC Osy Spišská Nová Ves Pavol Findura.

Zvonec a upratovanie

Pred začiatkom play–off vedenie klubu s hráčkami založili novú tradíciu. Zhromaždili sa pred radnicou pri pamätníku zvonárovi Konrádovi Gaalovi – mieste prianí a cengnutím na zvon si tajne niečo želali.

Na druhý deň po víťazstve v Prešove šikovné ženské ruky vypucovali priestory VIP a začali všetko chystať na semifinálovú odvetu resp. ďalšie pokračovanie.

„Vstup bol výborný. Taký sme potrebovali. Teraz sa séria z Prešova sťahuje k nám. Tajne dúfam, že hrať sa bude už len v sobotu. Všetkých fanúšikov hokeja týmto pozývam na zajtrajší zápas, ktorý začína o 17. hodine. Hrá sa na dve víťazné stretnutia,“ uviedol prezident klubu M. Gavalier.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.