Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Spišiačkam sa domáca premiéra proti Piešťanom nevydarila

Doma sa nedarilo. Spišiačky v prvom stretnutí prehrali o 27 bodov. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 29. sep 2013 o 22:00

Po víťazstve nad Cassoviou na domácej palubovke proti Piešťanom zverenkyne trénera Demečka prehrali.SP. NOVÁ VES. Vstup do nového ročníka mali Spišiačky veľmi náročný. Za dva dni odohrali dva zápasy. Domácu súťaž odštartovali víťazstvom 82:67 v Košiciach proti Cassovii. Väčšia dôležitosť sa však pripisovala súboju MEL ligy, kde hostili Piešťanské čajky.

Nečakaná prehra

Zaplnená športová hala na Spiši bola zvedavá na vynovený káder. Dobrou pozvánkou bolo sobotňajšie víťazstvo, no Piešťany od začiatku sa prezentovali veľmi dobrou hrou. Už polčasové skóre 23:42 neveštilo nič dobré. Nič sa nezmenilo ani po veľkej prestávke a prehra 53:80 je menším prekvapením.

„Domáci vstup nám nevyšiel. Nevedeli sme sa dostať do správneho zápasového rytmu. Keď sme sa už začali doťahovať na súperky, znova prišli dve tri chybičky v obrane. Dnes hrali lepšie a krajšie Piešťany. Možno sa odzrkadlil súboj z predchádzajúceho dňa. V Košiciach sa naše víťazstvo nerodilo ľahko a tú ťažkopádnosť sme si preniesli aj domov. Treba sa však z takýchto prehier poučiť a hlavne popracovať viac pred nasledujúcimi zápasmi,“ povedal po nevydarenom stretnutí tréner Rucon Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Výsledok: Spišská Nová Ves - Piešťanské čajky 53:80 (23:42). Najviac bodov: Holmqvistová 18, Palušná 15 - Stehlíková 26, Krč Trubová 12, Bartoňová 12, 600 divákov.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.