Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Spišiaci zničili Spišiakov

Sportnet|Publikované 4. feb 2009 o 23:00

Zajtra hostia v kľúčovom zápase Ružinov. Nevzdávajú sa nádeje na piate miesto po základnej častiTREBIŠOV. Hokejisti Trebišova sa v utorok postarali

Zajtra hostia v kľúčovom zápase Ružinov. Nevzdávajú sa nádeje na piate miesto po základnej časti

TREBIŠOV. Hokejisti Trebišova sa v utorok postarali o senzáciu prvého stupňa. Víťazstvom na ľade lídra v Spišskej Novej Vsi (5:3) sa postarali o výmenu na čele tabuľky, kde Spišiakov vymenili Piešťany. Hlavne však pomohli sebe, pred blížiacim sa play-off bojujú o čo najlepšiu priečku v základnej časti. Dve kolá pred jej koncom sú na šiestom mieste, ale ešte poškuľujú po piatej priečke.

Forma graduje

Trebišov sa v ostatných dvoch zápasoch predstavil na ihriskách dvoch najlepších celkov súťaže v Piešťanoch a Spišskej Novej Vsi, ale cenné je, že v oboch prípadoch bodoval. "Je potešiteľné, že pred play-off naša forma graduje. Už v Piešťanoch sme boli blízko k trom bodom, vyrovnávajúci gól na 3:3 sme dostali v poslednej minúte a rozhodujúci zásah sme inkasovali počas oslabenia v predĺžení. Čo nám však nevyšlo v Piešťanoch, vynahradili sme si v utorok na Spiši," povedal tréner Trebišova Branislav Kohutiar, ktorý mal v utorok k dispozícii aj dve posily z extraligových Košíc, brankára Júliusa Hudáčka a útočníka Ladislava Ščurka, zhodou okolností odchovancov Spišskej Novej Vsi. Aj preto platilo, že trebišovskí Spišiaci zničili Spišiakov. "Práve oni dvaja boli základom nášho úspechu. Hoci hralo skvele celé mužstvo, brankár Hudáček zachytal nadpriemerne a Ščurko strhol mužstvo dvoma gólmi. Priznávam, že si po zápase od domácich vypočuli svoje, ale nás teší, že nám výrazne dopomohli k cennému víťazstvu," povedal tréner mužstva.

Zajtra s Ružinovom

Zajtra sa Trebišovčania predstavia doma proti Ružinovu, ktorý v tabuľke za nimi zaostáva o dva body. Ak zvíťazia, definitívne si budú istí, že neskončia horšie ako šiesti. To však nie je jediný cieľ Zemplínčanov. "Hoci prvá štvorka nám už ušla, stále sa nevzdávame nádeje obsadiť po základnej časti piate miesto. Vieme síce, že Dolný Kubín, ktorý je o tri body pred nami, má zajtra doma posledné Nové Zámky, ale my chceme vyhrať nielen zajtra, ale aj v nedeľu v Trnave. Ak to nevyjde, nič sa nedeje, aspoň sa dobre pripravíme na play-off, ktorého prvé zápasy sú na programe už na budúci týždeň v stredu a štvrtok," dodal B. Kohutiar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.