Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Spišiaci začali prípravu na štvrtoligové boje

Kolaps sa nekonal. Veľký žiaľ a sklamanie z vypadnutia na Spiši pomaly prebolieva. Klub a A – mužstvo sa pripravuje na dôležité štvrtoligové boje. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 16. júl 2013 o 22:00

Od 1. júla sa na pôsobenie v štvrtoligovej spoločnosti po vypadnutí pripravujú futbalisti FK Spišská Nová Ves.

Od pondelka 1. júla sa na svoje pôsobenie v štvrtoligovej spoločnosti po vypadnutí o súťaž nižšie pripravujú futbalisti FK Spišská Nová Ves.

SP. NOVÁ VES. V doterajších prípravných stretnutiach podľahli v domácom prostredí Spišskému Podhradiu 2:3, remizovali s Krompachmi 3:3, zvíťazili s Vysokými Tatrami 6:3 a Lipanmi 1:0.

Stredajšie prípravné stretnutie doma s FK Poprad je pre opätovnú situáciu popradskom klube ohrozené.

Pri trénerskom kormidle pôsobí trénerská dvojica Bartolomej Ogurčák a Rudolf Pavlík. Starších dorastencov povedie v novej sezóne Pavol Kubus a mladších dorastencov navrátilec do klubu Jaroslav Zajac.

„Káder po nevydarenej sezóne opustili Stadnyk (III. ukrajinská liga), Stanislav (pobyt v USA), Dinis (pravdepodobne bude pôsobiť v Kráľovej pri Senci), Sirko (pravdepodobne Vysoké Tatry), Slejzák (operácia) a za pracovnými povinnosťami odišiel na západné Slovensko aj Zekucia. Úvod prípravného obdobia bol poznamenaný čakaním na uzatváranie prihlášok do III. ligy, kde nakoniec bude pôsobiť aj tiež spoločne s nami vypadnutý prešovský Tatran B, ktorý skončil v tabuľke pred nami a preto mal možnosť ako prvý vzhľadom k neprihláseniu Dukly Banská Bystrica B rozhodnúť, či v súťaži zostáva. V súčasnom kádri je vzhľadom k filozofii klubu a celkovej ekonomickej situácii v spoločnosti, ktorú pocítili a určite pocítia nielen športové kluby zo Spiša, prevažne väčšina končiacich starších dorastencov z bývalého prvoligového staršieho dorastu, ktorí dostávajú šancu na seba upútať a presadiť sa do vyšších súťaži, kde sa dnes ešte dá aj živiť futbalom,“ opísal začiatok letnej prípravy manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Návrat do tretej ligy

Zo starých harcovníkov počíta vedenie so službami skúseného brankára Tokolyho a stopéra Sedláčka.

Určite však sú v hre aj posily, ktoré by mali naplniť jednoznačný cieľ do novej sezóny a tým je návrat do tretej najvyššej slovenskej súťaže, ktoré v budúcom ročníku nezaručuje vzhľadom k chystanej reorganizácii súťaže len umiestnenie na prvom mieste v tabuľke.

„Určite to však medzi dospelými nebude pre našich mladíkov jednoduché, vedenie FK uvažuje o prípadnom príchode skúseného futbalistu, ktorý by dokázal kolektív spojiť a odovzdať mu svoje prípadné skúsenosti. Pôsobenie v štvrtej lige je totiž v mnohých oblastiach rovnako, ak nie ešte viac náročnejšie ako v tretej lige,“ zdôraznil P. Brezovaj.

Svoje úvodné stretnutie odohrajú Spišiaci v nedeľu 4. augusta vo Svidníku a už v stredu 7. 8. o 17. hodine sa môžu diváci na Spiši tešiť na spišský šláger FK SNV a jubilujúci Pokrok Krompachy.

Manažér klubu Patrik Brezovaj berie podstatnú časť viny za vypadnutie na seba, no zároveň ešte stále verí v zázrak, aký sa udial minulý rok v prospech Trebišova, keď ho posunuli naspäť do treťoligovej spoločnosti necelý týždeň pred začiatkom súťaže.

Najdôležitejšie bolo po vypadnutí nedopustiť, aby sa napáchali oveľa väčšie škody, ktoré by mohli znamenať ohrozenie samotnej budúcnosti fungovania mužstva dospelých či klubu.

„Najnutnejšie bolo začať prípravné obdobie dospelých a nedopustiť prípadný celkový kolaps. Mládež už dlhoročne pôsobí na dobrej úrovni, o čom svedčí, že momentálne v lete je na skúškach alebo už z klubu odišlo približne desať-dvanásť mládežníkov do klubov dvoch najvyšších súťaží. Smutné je, že z toho nemá náš FK za kvalitne odvedenú starostlivosť žiadne výhody. Podobne ako po odchode talentovaných Fehéra (Švajčiarsko) a Vitoviča (Nemecko) do zahraničia, kde neprichádza momentálne za ich pôsobenie do úvahy ani nijaká finančná satisfakcia. Aký má potom zmysel kvalitná práca s mládežou na Slovensku, je otázne,“ skonštatoval manažér Spišiakov.

Momentálny káder dospelých: Tokoly, Ľach, Uhrinovský - Ščavnický, Sedláček, Kamenický, Dunajčan, Gyomrai, Tomaščík, Ruman, Janík, Gibala, Vantroba, Macala, Štefánik, Boroš, Beňa.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.