Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Spišiaci už hrajú len pre diváka

(Autor: ilustračné - TASR/AP)
Jozef Petruška|Publikované 3. feb 2016 o 00:00

Dva prvoligové zápasy doma a jeden vonku ostáva odohrať Novovešťanom.

V nedeľu sa budú lúčiť so sezónou a s fanúšikmi.

SP. NOVÁ VES. Už len päť dní zostáva do skončenia základnej časti 1. hokejovej ligy. Spišiaci sú v tabuľke na deviatom mieste, ale už so stratou na ôsme Topoľčany.

Môžu hrať bez nátlaku

Dve remízy po sebe doma s Michalovcami a v Považskej Bystrici nie sú zlým výsledkom. Ak chceli Novovešťania postúpiť do play–off, museli všetky majstráky do konca základnej časti vyhrať.

„Máme na svojom konte dve remízy po vcelku dobrých zápasoch. V Považskej Bystrici sme však mali jednoznačne vyhrať, lebo sme zahodili množstvo gólových príležitostí. To je aj naša hlavná príčina, že sme na deviatom mieste. Na každý gól sa poriadne nadrieme,“ vrátil sa k súboju na Považí obranca HK Spišská Nová Ves Martin Bdžoch.

V stredu hrajú Novovešťania doma s Liptovským Mikulášom, v piatok merajú cestu do Senice a základnú časť zakončia v nedeľu doma s Bardejovom.

Pre spišskonovoveského fanúšika to znie kruto, ale v nedeľu sa pôjde naposledy na majstrovský zápas seniorov.

„Teraz už hráme len pre diváka. Aj tým najvernejším chceme ukázať, že hokej hrať vieme. Vieme, akú silu majú Liptáci, no teraz už môžeme hrať bez stresu a nátlaku. Fanúšikovia chcú vždy vidieť dobrý hokej a dobré výsledky. Nám sa to v tejto sezóne stopercentne nepodarilo, ale chceme sa rozlúčiť čo najlepšie,“ povedal Martin Bdžoch, ktorý svojimi výkonmi patrí medzi tie príjemné prekvapenia končiacej sa sezóny.

Súvisiace články