Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spišiaci sú v laufe, dnes sa predstavia v Prešove

Sportnet|Publikované 5. dec 2003 o 00:00

Prešov Prešovskí hokejisti majú opäť čo naprávať. V dnešnom meraní síl so Spišskou Novou Vsou (od 17. hodiny) bude ich úlohou odčiniť prehru z

utorka v Prievidzi v pomere 1:3. "Na Hornej Nitre sme sklamali herne a niektorí mladí hráči aj prístupom," nechal sa počuť po neželanom výsledku kapitán P.H.K. Prešov Marcel Paulovský. "Domáci prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Dobre nás napádali vo štvorici, príkladne bojovali. My sme dokázali skórovať iba v prvej tretine, v nasledujúcich dvoch už nie. Pritom sme mali možnosť pridať aj ďalšie góly v presilovkách, no všetko bez želaného efektu. Veľká škoda zaváhania, pretože naši najbližší prenasledovatelia z Topoľčian zaváhali v Spišskej Novej Vsi. Mohli sme mať už osem bodový náskok..."

Spišiaci teda v utorok Prešovčanom pomohli, no čosi podobné sa dnes už zopakovať nemôže. Dnes budú bojovať len a len za seba, o vlastné body a peniaze. Na Šariš prichádza mužstvo, ktoré je síce za aktuálnym lídrom o sedem priečok pozadu, no napríklad z posledných piatich stretnutí má v porovnaní s ním lepšiu bilanciu. Kým hostia v nich získali dvanásť bodov, domáci o tri menej. "Všimol som si túto ich bilanciu, i to, že v troch stretnutiach prehrali až po predĺžení, či trestných strieľaniach. Výkonnostne asi patria v tabuľke vyššie, než je ich momentálne postavenie a preto sa pred nimi majme napozore. Víťazstvo musí ostať doma, sme predsa jediným prvoligovým tímom, ktorý pred vlastným obecenstvom pozná doteraz len samé výhry. A to aj napriek tomu, že pôjde o derby a všetci vieme, že v takých zápasoch sa zvyknú zrodiť všelijaké výsledky," uzavrel rozprávanie pred dnešným meraním síl 26. kola autor hetriku z posledného domáceho vystúpenie P.H.K. Prešov so Senicou.

Súvisiace články