Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Spišiaci sú po výhre v Bardejove na čele

Sportnet|Publikované 9. jan 2013 o 23:00

V 35. kole 1. hokejovej ligy sa z dvojice lídrov tabuľky viac darilo Spišskej Novej Vsi, ktorá vyhrala v Bardejove a opäť tróni v tabuľke s rovnakým počtom bodov ako druhá Senica.BARDEJOV. Bemaco HC 46 už v 12. minúte prehrávali s HK Spišská Nová Ves 0:2. Tréner Anton Tomko bol veľmi nespokojný s týmto úsekom hry i celou 1. tretinou. Nekoncentrovaná hra a hrúbky v strednom pásme, tak po dvoch oslabeniach dvakrát za minútu inkasovali a boli radi, že ich ešte podržal Marton:

„ Vylúčenia boli zbytočné, po nich nasledovalo trestné strieľanie a pri oslabení pridali druhý gól. My sme boli nervózni, ťažko sme sa presadzovali proti húževnatému súperovi. No aj keď sme prešli do pásma Spišiakov, vytvorili si gólové situácie, brankára sme neprekonali ani raz.”

Podobný priebeh mala úvodná tretina aj v nedeľu s Prešovom, no tentoraz sa skóre otočiť nepodarilo, čo Tomko vidí v slabom nasadení hráčov: „ Ten prístup v 1. tretine nezodpovedá kvalite klubu. Hráči pri rozcvičke videli, že súper je v počte 15, tak si asi mysleli, že to bude jednoduché. No vedeli, že je to technický tím so skúsenými hráčmi, ktorí vedia podržať puk a čo s ním.”

A či bude mať takýto nezodpovedný prístup hráčov k zápasu a prehra 0:2 následky, Tomko komentuje takto: „Neanalyzujem problém hneď po zápase, musí to prejsť chladnou hlavou. No z jedného zápasu niečo vyvodzovať by som nechcel.”

Godla vychytal nulu

Spišská Nová Ves usiluje o čelo tabuľky, aj keď sa jej nedávne ambície rozpadli. Tréner Vladimír Klinga nastúpil s tromi päťkami, v ktorých bolo šesť juniorov, určite celkom iné mužstvo, ako pred mesiacom:

„Aj preto sme stavili na dobrú defenzívu a po dvoch strelených góloch to bola voda na náš mlyn. Snažili sme sa prehustiť stredné pásmo, hrali sme jednoducho. Aj keď domáci boli v niektorých fázach viac pri puku a mali územnú prevahu, my sme hrali na hranici svojich možností. V bráne nás podržal 17-ročný juniorsky reprezentant Denis Godla, podal vynikajúci výkon.”

Okrem brankára kormidelníka Klingu potešili aj ďalší mladí hráči, bez ktorých si 1. ligu nevie predstaviť: „V každej lajne by mal byť aspoň jeden. Do decembra sa učili od Lipovského, Vantrobu, Vaica, od ktorých Krempaský, Nitriansky, Horváth, Klinga mladší, Jánošík, Kohutiar získavali skúsenosti a sebavedomie. Posunuli sa výkonnostne hore a mohli plnohodnotne naskočiť do 1. ligy. Veď v Bardejove vyhrať s mladým brankárom je pre nás povzbudzujúce. Pridalo to na sebavedomí, ale verím, že nie takto, ako povedal kolega Tomko, aby si hráči mysleli, že to už pôjde samo. ”

V 36. kole v piatok 11. 1. od 17.30 hod. hrá Bardejov s Detvou a v nedeľu 13. 1. s Orange Slovensko 20.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.