Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Spišiaci si užívajú basketbalové leto

(Autor: ilustračné archív)
Jozef Petruška|Publikované 1. júl 2016 o 22:00

Pod vedením trénera Dávida Demečka v máji odštartovali prvú časť letnej prípravy extraligoví basketbalisti Spišskej Novej Vsi.

SP. NOVÁ VES. Na tréningy a prípravu využívali hlavne domáce výborné podmienky – športovú halu a okolitú jarnú prírodu okolo Spišskej Novej Vsi.

Po skončení basketbalovej sezóny 2015/2016 nenastalo v BK 04 AC LB vákuum. Podstatná časť spišskonovoveského kádra sa pripravovala v domácich podmienkach.

„V posledný júnový deň sme zakončili prvú časť letnej prípravy,“ pridal novinku z letnej prípravy tréner Demečko.

V plnej letnej príprave sú futbalisti a tak fanúšikovská obec sa pýta, či aj basketbalistov v najbližšom čase uvidia v zápasovom nasadení.

„V júli ešte prípravné zápasy nebudú. Majú individuálne tréningy. Začíname 1. augusta a tam už by mali byť okolo desiateho prípravné stretnutia. Teraz to ani nie je možné, lebo dosť mladíkov máme v reprezentačných tímoch, čo je tiež veľmi potešujúce,“ odpovedal D. Demečko.

Aj keď sa zdá, že sezóna pre extraligistu zo Spiša skončila už dávno, tréner Demečko okrem A–mužstva vypomáhal pri tréningoch tých najmenších basketbalových adeptov. A ako prezradil, bez basketbalu neostane ani počas prázdnin.

„Máme v lete basketbalový tábor s priateľom Sýkorom v Leviciach. Čiže pokračujeme ďalej v basketbalovej príprave. A zvyšok času bude venovaný práci okolo domu. Ťažko povedať, či vyjde aj trochu času vybehnúť niekam s rodinou,“ dodal basketbalovo vyťažený Dávid Demečko.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.