Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Spišiaci si na konto pripísali nepochopiteľný skrat

Zbabraný rozhodujúci zápas. Súboj o ôsmu play-off priečku s Topoľčanmi Spišiaci nezvládli a ich šance hrať medzi najlepšími sú veľmi malé. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 25. jan 2016 o 23:00

Prehrou 1:4 si prvoligista zo Spiša poriadne skomplikoval boj o postup do play-off.

SP. NOVÁ VES. Všetka pozornosť hokejových fanúšikov zo Spišskej Novej Vsi bola v piatok upretá na Topoľčany.

V priamom súboji sa stretli dvaja súperi v boji o ôsmu priečku.

Zlyhali na celej čiare

Po prehre 1:4 zavládlo veľké rozčarovanie. Veď proti Detve Novovešťania podali super výkon a takýto výsledok sa vôbec neočakával.

„Ešte dnes som z toho sklamaný. Moje predstavy boli úplne iné. Vyšiel nám predtým súboj doma s Detvou. Dúfal som, že v Topoľčanoch to zvládneme. Zlyhali sme na celej čiare,“ povedal bez okolkov tréner HK Spišská Nová Ves a ďalej nechápavo krútil hlavou: „Hrali sme bez pohybu, strašne nervózne. Tak skúsené mužstvo nemôže byť tak rozladené. Po každej stránke sme to nezvládli. Mal to byť boj o každý meter ľadu.“

Šanca uniká

Počet kôl do konca základnej časti sa už dá zrátať na prstoch jednej ruky.

„Uniká nám šanca ísť do play-off. Spišská je hokejové mesto a jednoducho medzi najlepšou osmičkou nemôže chýbať. Je jedno, z akého miesta, ale play-off musí byť. Znova zopakujem, že zápas v Topoľčanoch sme nezvládli a ušla nám šanca na ôsmu postupovú priečku. Hovorí sa, že nádej umiera posledná, ale ja som realista. Vidím, aké máme vyžrebovanie v závere základnej časti. Plus uvidíme, aký bude postup riadiaceho orgánu ohľadom odstúpenia Humenného. Robíme všetko preto, aby sme boli úspešní a na Michalovce, Liptákov a Bardejov prišlo čo najviac ľudí,“ dodal tréner Spišskej Novej Vsi Peter Křemen.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.