Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Spišiaci sa zľakli možnosti bodovať s Lokomotívou

Na úvod prehra. V prvom druholigovom vystúpení Spišiaci siahali po bode s Lokomotívou Košice. Doma začínajú v sobotu proti Bardejovu. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 9. aug 2016 o 00:00

V prvom zápase sezóny zbytočná strata troch bodov. Reparát doma s Bardejovom.

SP. NOVÁ VES. Do bojov o prvé druholigové body zasiahli už aj futbalisti Spišskej Novej Vsi.

Majstrákom proti Lokomotíve Košice otvárali už v piatok novú druholigovú sezónu.

Vyrovnanie skôr poškodilo

Spišská Nová Ves mala výbornú letnú prípravu. Pozývali si na prípravné stretnutia kvalitných súperov a dobré výsledky naznačovali dobrú pripravenosť na nový súťažný ročník.

Pred zápasom s košickou Lokomotívou sa očakával priaznivý výsledok. A nebolo k tomu ďaleko.

„Favoritom stretnutia boli domáci, ale vôbec sme na tento súboj necestovali v porazeneckej nálade. Skôr naopak, veľmi sme chceli bojovať. Od prvej minúty sme si povedali, že budeme aktívni a bojovať. Lenže opak bol pravdou. Spomínanými vlastnosťami nás predčili domáci a ľahko sa dostali k dvom gólom. Náš presný zásah v závere polčasu nás vrátil do hry. Konečne v druhom polčase sme boli aktívni my a vyrovnali sme na 2:2. Lenže po tomto góle akoby sme sa zľakli šance na dobrý výsledok. Uspokojili sme sa s výsledkom a v závere súper využil šance na zisk troch bodov,“ povedal po prehre 2:4 tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Prvý raz doma

S východu Slovenska sa Spišiaci vracali domov bodovo naprázdno. Aj pred rokom začínali nový súťažný ročník vonku, keď nešťastne prehrali vo Zvolene.

V druholigovej súťaži sa už Novovešťania udomácnili.

A znova sa bude opakovať história. V prvom domácom majstráku v sobotu Spišská privíta súpera z Bardejova.

„Mrzí nás strata bodov z Lokomotívou. Teraz to musíme všetko napraviť doma s Bardejovom. Verím, že tento raz to vyjde a divákom na prvom domácom majstráku nesklameme,“ skonštatoval tréner Branislav Ondáš.

Súvisiace články